
A japánok nem viccelnek, õk ugyanis a kapacitív kijelzõt és a fizikai billentyûzetet végképp a múltnak fogják tekinteni.
A japánok nem viccelnek, õk ugyanis a kapacitív kijelzõt és a fizikai billentyûzetet végképp a múltnak fogják tekinteni. A Tokiói Egyetem professzorai, Masatoshi Ishikawa és Dr. Takashi Komuro bemutatták az érintõképernyõs (?) mobilokba szánt legújabb, látványon alapuló interface lehetõségét - amely leginkább a manapság oly' népszerû Nintendo Wii megoldására emlékeztet.
Az elsõre kissé furcsán hangzó megoldás valójában pofonegyszerû: a készülékben egy kamera beméri az ujjunkat, kalibrálja, és azt a távolságot és méretet veszi alapnak, innentõl kezdve csak a levegõben szükséges az ujjunkat mozgatni ahhoz, hogy a virtuális billentyûzeten gépelni tudjunk, de az ujj képernyõhöz (kamerához) való közelítésével nagyíthatunk, távolításával kicsinyíthetünk is, így ez az interfész akár a galériában található képek nagyításához/kicsinyítéséhez/mozgatásához is használható.
További friss Telefongurus hírek erre!
A japán tudósok szerint nem csak egy ujj felismerésére képes a kamera, tehát elvilekben akár öt vagy tíz ujjal is gépelhetnénk. Persze fontos tudni, hogy az alábbi példa videóban a készülékben egy 154 fps szenzorral rendelkezõ elõlapi kamera teljesít szolgálatot. Szinte már látjuk is a jövõt: az emberek sétálnak az utcán, Bluetooth headsetbe "láthatatlanul" beszélnek és a mobiltelefonjuk elõtt vadul kalimpálnak. Izgalmas.
A cikkhez kapcsolódó linkek: