6 ok, amiért nem váltom le a Google Keepet

2025.04.05| Android Police

Az évek során számos alkalmazást kipróbáltam különböző kategóriákban, hiszen a szoftverszolgáltatások tesztelése a munkám része.

Olvasson tovább a legfrissebb híreink között! Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!

Akár a legjobb Android játékokat, akár a legjobb alkalmazásokat próbálom ki, mindig olyan megoldásokat keresek, amelyek egyedi funkciókat kínálnak és megkönnyítik az életemet. A jegyzetelő alkalmazások terén is sok lehetőséget kipróbáltam. Voltak olyanok, amelyek mappákat kínáltak, mások mesterséges intelligencia alapú összegzési eszközökkel rendelkeztek, megint mások pedig a magánélet védelmére helyezték a hangsúlyt, és lehetőséget biztosítottak az önálló tárhelyen való üzemeltetésre.

Bár több alkalmazás is tetszett, mindig ugyanarra a végkövetkeztetésre jutottam: végül visszatértem a Google saját jegyzetelő alkalmazásához, a Google Keephez. Ez nem jelenti azt, hogy a Keep a legjobb jegyzetelő app – távolról sem. Viszont egyszerű funkciókat kínál, amelyek pont elegendők számomra. Íme az okok, amelyek miatt évek óta kitartok mellette, és egyelőre nem tervezem elhagyni.

Egyszerű, könnyen átlátható felület

Az egyik fő oka annak, hogy a Google Keep mellett maradtam, a minimalista felhasználói felület. Szeretem a kártyaalapú nézetet, amely minden jegyzetet tömören jelenít meg a kezdőlapon. Ez eltér a legtöbb jegyzetelő alkalmazás listanézetétől, ahol először rá kell kattintani egy jegyzetre, hogy teljes egészében láthasd.

A Keepnél gyorsan áttekinthetem a jegyzeteimet, teendőlistáimat anélkül, hogy külön meg kellene nyitnom őket. Ez rendkívül hatékony, mivel a listaelemeket azonnal látom, és egyetlen érintéssel kipipálhatom a már elvégzett feladatokat. A gyakran használt jegyzeteket rögzíthetem felül, és különböző színekkel is megkülönböztethetem őket a könnyebb azonosítás érdekében.

6 ok, amiért nem váltom le a Google Keepet

Keresztplatformos kompatibilitás

Mivel a Keep egy Google alkalmazás, előre telepítve van minden Android eszközön. Ez azt jelenti, hogy nem kell minden új telefonra külön telepítenem, amikor készüléket váltok, ami elég gyakran megtörténik velem a munkámból kifolyólag.

Még ha iPhone-ra is váltok, az App Store-ból letölthetem a Google Keepet, és ugyanazt a funkcionalitást kapom. A Keep elérhető Wear OS és watchOS rendszereken is, így akár az órámról is gyorsan hozzáférhetek a jegyzeteimhez.

Asztali számítógépen pedig egyszerűen a böngészőből nyithatom meg, és ugyanazt a kezelőfelületet látom, mint a telefonon. Sok más jegyzetelő alkalmazás is kínál keresztplatformos támogatást, de nem mindig egységes a felhasználói felületük, vagy éppen nincs webes verziójuk.

Egyszerű együttműködés másokkal

YouTube videókat készítek, és a témáimat Google Keepben vezetem. Könnyedén megoszthatom a jegyzeteket a videókészítő társammal, így mindketten szerkeszthetjük és frissíthetjük azokat. Vagy vegyük csak a bevásárlólistát, amit a férjemmel ketten szerkesztünk újra és újra. 

Más jegyzetelő alkalmazásokkal az a gond, hogy a másik félnek is telepítenie kell az adott alkalmazást, és külön felhasználói fiókot kell létrehoznia ahhoz. A Keep esetében elég egy Gmail-fiók, és a jegyzet bármilyen böngészőből megnyitható külön app telepítése nélkül. 

6 ok, amiért nem váltom le a Google Keepet

Könnyű, gyors és nem terheli a rendszert

Olyan alkalmazások, mint a Notion vagy az Obsidian, rengeteg funkcióval rendelkeznek, de emiatt lassúbbak és több erőforrást igényelnek. A Google Keep ezzel szemben rendkívül gyors és könnyű, mivel egyszerű a kezelőfelülete és a funkciókészlete.

Böngészőben is kiválóan működik, mert nem kell külön alkalmazást telepíteni, amely háttérben futna és RAM-ot fogyasztana. A Chrome-ban például a Keep lap csak 100-200 MB RAM-ot használ, ami teljesen elfogadható.

Beépített emlékeztetők

Szeretem azokat az alkalmazásokat, amelyek több funkciót ötvöznek. A Keepben jegyzeteket írhatok, teendőlistákat készíthetek és emlékeztetőket állíthatok be egy helyen. Ha például minden héten vasárnap bevásárolok, beállíthatok egy ismétlődő emlékeztetőt, amely automatikusan megjeleníti a bevásárlólistámat, amikor a boltba érek (helyalapú emlékeztető). Mivel a Keep elérhető okosórán is, akár a csuklómon is megnézhetem, hogy mit kell vásárolnom.

6 ok, amiért nem váltom le a Google Keepet

Nem akarom újratanulni egy másik alkalmazás működését

Több mint egy évtizede használom a Google Keepet, és a kezelőfelülete alig változott az évek során. Ez azt jelenti, hogy izommemóriából tudom, hova kell kattintani, hogy gyorsan rögzíthessek egy jegyzetet vagy kipipálhassak egy feladatot. Amikor új jegyzetelő alkalmazásokat próbálok ki, sok időbe is telhet egy funkciógazdag app esetében, hogy megtanuljam a felületüket. Még ha egy új alkalmazást két hétig is használok, nem érzem magam olyan gyorsnak és hatékonynak, mint a Keepben.

Éppen ezért remélem, hogy a Google nem adja be a derekát a modern jegyzetelő alkalmazások nyomásának, és nem alakítja át teljesen a Keep felületét. Egyszerű, de számomra pontosan azt nyújtja, amire szükségem van.

Maradok a Keepnél, annak ellenére, hogy vannak hiányosságai

Sok más jegyzetelő alkalmazás kínál haladó funkciókat, amelyeket a profi felhasználók imádni fognak. A Google pedig reklámcég, így az adatvédelem kérdéses lehet egyesek számára. Ráadásul a Keep nem kínál végpontok közötti titkosítást, ami problémát jelenthet, ha érzékeny adatokat akarsz tárolni benne. De őszintén szólva nem is jegyzetelő appban kell jelszavakat vagy bankkártya-adatokat tárolni – erre való egy jelszókezelő.

Összességében a Keep az évek során megbízható társam maradt, és úgy tűnik, addig is az marad, amíg a Google nem dönt úgy, hogy megszünteti.

 

 

A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



A Samsung hivatalosan is megerősítette a One UI 7 megjelenésének idejét

A Samsung hivatalosan is megerősítette a One UI 7 megjelenésének idejét

2025.03.05
| Android Headlines
A Samsung ma hivatalosan is megerősítette a One UI 7 frissítés megjelenési időkeretét, bár a modellenkénti konkrét dátum továbbra is hiányzik.
Samsung Galaxy márciusi frissítés: ezek a készülékek kapják meg

Samsung Galaxy márciusi frissítés: ezek a készülékek kapják meg

2025.03.25
| 9to5Google
Samsung, Galaxy, One UI 7, Android, biztonsági frissítés, Galaxy S25, Galaxy Z Fold, Galaxy A széria
A Samsung bemutatta a Good Lock új „Home Up” modulját, ami teljesen átalakítja a kezdőképernyőt

A Samsung bemutatta a Good Lock új „Home Up” modulját, ami teljesen átalakítja a kezdőképernyőt

2025.04.10
| GSM Arena
A kezdőképernyők ikonos és widgetes rácselrendezése már régóta szabvány – még az okostelefonok korszaka előtt is létezett. Ez azonban merev, kissé unalmas, és eléggé korlátozza a felhasználó mozgásterét a testreszabásban.
Sokk az Apple-nél: Az iPhone 16e ára letarolja a piacot – ez már nem az olcsó iPhone!

Sokk az Apple-nél: Az iPhone 16e ára letarolja a piacot – ez már nem az olcsó iPhone!

2025.02.21
| 9to5mac
Az Apple mindenkit meglepett az iPhone 16e árával – ha eddig olcsó iPhone-ban gondolkodtál, lehet, hogy újragondolod!

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Mennyire fontos Önnek az okosóra anyaghasználata (pl. titánium) a vásárlás során?


Nagyon fontos
Fontos
Nem túl fontos
Egyáltalán nem fontos
Nem használok okosórát



Korábbi szavazások eredményei