A OnePlus Open nemcsak a cég legjobb 2023-as telefonja, hanem a legtartósabb is.
- A OnePlus Open megfelelt a JRE legújabb tartóssági tesztjén, ami bebizonyította, hogy jól bírja a mindennapi használatot és az idő múlásával elöregedett.
- A külső borítós kijelző karcálló, de a belső képernyő könnyen sérül, bár ez jellemző az összecsukható készülékeknél.
- A OnePlus Open zsanérja erős, és több mint egymillió összecsukási ciklust is kibír, a készülék pedig ellenáll a kemény leejtéseknek. Minden irányban hajlítás tekintetében felülmúlja a többi összecsukhatót.
Az egyik legnagyobb tényező, amely lassítja az összecsukható eszközök általános elterjedését a tartósság; a felhasználók nem tudják, mennyire öregszenek ezek az eszközök a mindennapi használatban ahhoz képest, mint egy hagyományos okostelefon.
Sok dolog miatt szerethető a OnePlus első összehajtható készüléke, amely versenytársat hozott mint a Samsung és a Google ellen. Míg a specifikációk, a forma, az akkumulátor üzemideje és a kamerák olyan jók, mint az összehajtható készülékeken, nem lehetett tudni, hogy a OnePlus Open kiállja-e az idő próbáját. Szerencsére most megvan a következő legjobb dolog: egy szívszorító tartóssági teszt, amely az eszközt szélsőséges visszaéléseknek veti alá, így szimulálja az évekig tartó használatot. Spoiler: túlélte.
Zack Nelson YouTuber, más néven JerryRigEverything, végigkísérte a OnePlus Opent az egyik klasszikus tartóssági tesztjén. A legtöbb modern okostelefonhoz hasonlóan az Open is könnyedén teljesítette a karcolási, égési és behatolási teszteket.
A szabadalmaztatott Ceramic Guard védelemmel ellátott külső 6,31 hüvelykes fedőképernyőnek nem volt gondja egy Mohs 7-es szintű karcolással szemben, de az Ultra Thin Glass belső képernyőjén könnyen megsérült a 3. szintű karcolásnál már. Ez azonban nem meglepő, mivel a rugalmas képernyő valójában közelebb áll az edzett műanyaghoz, mint az üveghez. A piacon lévő más összehajtható termékek is hasonlóan jártak, ha összecsukható képernyőjükről van szó. Szerencsére a hátlap és a kameramodul meglehetősen karcálló.
A OnePlus Open zsanérja állítólag elég erős ahhoz, hogy több mint egymillió összecsukási ciklust kibírjon. Bár ezt a mérőszámot nehéz tesztelni, Zack hozzáadott egy kis kavicsot, és többször is kinyitotta és becsukta a telefont, hogy kipróbálja a szélső tokokat. A hardver kiválasztása és az IPX4 behatolás elleni védelem beváltotta a hozzá fűzött reményeket, és távol tartotta a port és a törmeléket a csuklópánt mechanizmusától. Az Open meglepően tartós a kemény esések ellen is.
A dolgok izgalmasabbá válnak a teszt utolsó részénél, ahol a OnePlus Open minden irányba hajlik, hajtogatott és széthajtott formátumban egyaránt. Itt hibásodik meg a legtöbb összecsukható eszköz – köztük a Google Pixel Fold és a Motorola Razr+ is – vékonyabb profiljuknak és csuklós szerkezetüknek köszönhetően.
Amikor kinyitották és hátrahajlították (az az irány, amelybe a telefont nem szabad összecsukni), a OnePlus Open 180°-on túl is elhajlott, de a nyomás enyhülése után visszatért eredeti állapotába. Még a flexibilis képernyő is tökéletesen működött továbbra is, csak már nem pattant be úgy, ahogy korábban.
Az anyagok – például a titánötvözet és a szénszál a OnePlus Open keretében –, valamint a kifinomult csuklópánt kialakítása lehetővé teszi, hogy az eszköz erős és viszonylag könnyű legyen. Ezzel a sikerrel a OnePlus magasabbra tette a mércét az első összecsukható eszközével, megerősítve azt a meggyőződésünket, hogy ez a jelenleg elérhető legjobb összecsukható okostelefon a piacon.