A Samsung cégnév hallatán a legtöbben mobiltelefonokra asszociálnak, érthető okokból.
Ugyanakkor nem érdemes megfeledkezni arról, hogy a technológiai óriás szerepe a piacon hatalmas, és nem pusztán a telefonok területén. A vállalat olyan innovációkat hoz napvilágra, olyan fejlesztésekkel rukkol elő, amikért a többi cég jóformán sorban áll. Ez a típusú nyitott szemlélet garantálja, hogy a gyártó a legmodernebb technológiával dolgozik mindenki legnagyobb örömére.
Tévéből miért pont Samsungot?
Nem titok, hogy a Samsung tévé annyi előnyt tartogat, amiket persze figyelmen kívül lehet hagyni, de nem érdemes. Az okos technológiával hasító cég minden földi jóval felszerelte a készülékeit, amik tényleg joggal birtokolhatják a smart jelzőt. Sokan azt gondolják, hogy nekik felesleges túl intelligens eszköz, hiszen nem használják ki úgysem a mindennapokban az adódó pozitívumokat. Ám ez általában nem helytálló hozzáállás, mert a legelégedettebbek mindig azok, akik egy pontig úgy vélték, nekik semmi szükségük nincsen az okos eszköz nyújtotta kényelemre, vagy éppen innovációra. Aztán kiderül, hogy de, nagyon is sokat dobhat a hétköznapokon, ha akadnak az okos innovációk nyomán kihasználható tulajdonságok.
Mint például a streaming szolgáltatók kínálatának böngészése. Cseppet sem Fortuna műve, hogy ezek a szolgáltatók kinőtték magukat, és mára gyakorlatilag színesebb palettával rukkolnak elő, mint a tévécsatornák. Az okos platform lehetővé teszi az epizódok könnyed nyomon követését, és nem utolsó sorban a látványos megjelenítést. Ugyanis általában adottak a pazar képfelbontási ráták, bár ez azért függhet a megkötött szerződés milyenségétől, ellenben ha a tévé nem rendelkezik megfelelő technikai háttérrel, akkor sajnos nem élvezhetőek a szemeket kényeztető jellemvonások.
Túl a képminőségen, az innovatív otthont betöltő hangzás is figyelemre, meg fülelésre méltó. Ez bizony egy újabb nagy piros pont, mert a filmeket, sőt a videókat, pláne a zenei tartalmakat csak úgy éri meg fogyasztani, ha közben düböröghet a basszus.
Mi a helyzet a külsővel?
Az okos TV Samsung módra nemcsak azt jelenti, hogy a képi és a hangzásvilág pazar, hogy nincs az az internetes tartalom, ami ne lenne megjeleníthető, vagy az a játék, amit nem megy élményszámba futtatni, hanem azt is, hogy a tévé dizájnja figyelemfelkeltő, stílusos és trendi. Elérkeztünk ahhoz a korszakhoz, hogy a televízió nem pusztán egy egyszerű használati tárgy, amit régen még csipketerítővel le is takartak ormótlanságát rejtegetve, hanem egy olyan berendezési tárgy, ami megjelenésével nagyban hozzájárulhat a környezet hangulatához, és persze esztétikumához. Ritkán nézik az emberek ilyen szemüvegen át a tévévásárlást, mint célt, pedig valójában, ha furcsának tűnik, ha nem, ez egy olyan cél, ami nagyon is jelentős, különösen hosszú távon.
Ezek a tévék nem a sarokba, rejtőzködésbe kívánkoznak, hanem lehetőleg minél látványosabb helyre, ahol nem lehet megkerülni őket. Márpedig, ha ez így van, akkor azt sem túlzás állítani, hogy nagy hatást gyakorolnak a közegükre, a hangulatra, és úgy egyáltalán a teret kapó életérzésre, életstílusra. Ezért is célszerű olyan modell beszerzésében gondolkodni, ami jól néz ki, ami tényleg dizájnos, ami stílusával belakja a teret, és amire jó ránézni, s nemcsak bekapcsolt állapotában. A Samsung kínálatában kivétel nélkül ilyen eszközök találhatóak, amik megállják a helyüket még a legjelentősebb stíluskihívások közepette is.
Mi volt előbb: a tyúk vagy a tojás?
Vajon a Samsung hol szerzett előbb tapasztalatot, a tévék világában, vagy az okos technológia színterén? És mi mit motivált? Kétségtelen tény, hogy előbb lépett be, és járta meg a csúcsot az okos szektorban – erről nemcsak a mobilok, vagy a táblagépek, hanem a kikerülhetetlennek tekinthető alkatrészek is bizonyítékokként szolgálnak. Aztán jött a tévézés, ahol ez a megszerzett tudás már nagyszerűen hasznosítható, ahol a rengeteg tapasztalat végre révbe érhet sokak legnagyobb örömére és megelégedésére. S a folyamatos újítások garantálják, hogy ez az az út, aminek sohasem szakad vége.