Lehet, hogy a Samsung jövőbeli telefonjai már nem Android operációs rendszert futtatnak, hanem a Fuchsia-t
Lehet, hogy a Samsung jövőbeli telefonjai már nem Android operációs rendszert futtatnak, hanem egy új operációs rendszert, amelyet néhány éve fejlesztenek a Google laboratóriumaiban. Az új operációs rendszert Fuchsiának hívják, és ahogy korábban már megjelentek erről a hírek, a Samsung hozzájárult a Fuchsia fejlesztéséhez. Egy új pletyka azt sugallja, hogy a Samsung néhány lépést előreléphetett, és úgy döntött, hogy hátrahagyja az Androidot a Fuchsia javára (@dohyun854-en keresztül jött az info).
Ez az átállás azonban nem egyhamar fog megtörténni. A forrás szerint néhány évnek kell eltelnie, amíg a Samsung elfogadja ezt az új nyílt forráskódú operációs rendszert a Google-tól. Azt pedig még túl korai megmondani, hogy a Fuchsia OS-t One UI vagy egy másik Samsung skin kíséri-e majd.
Az Android OS-ről a Fuchsia-ra való átállás nem olyan dolog, amit a Samsung önmagában talált ki, hanem inkább a Google főtervének része, hogy egy új platformra váltson az alapoktól kezdve. Az Android operációs rendszerrel ellentétben a Fuchsia nem a Linux kernelt használja, hanem az új, Zircon nevű kódot.
A Google úgy fejleszti a Fuchsia-t, hogy az okos termékek széles skáláján futhasson, a hordható eszközöktől az okostelefonokig, táblagépekig, számítógépekig és az IoT-ig. Már a Nest hubhoz használták pilotként.
Feltételezve, hogy a Google komolyan veszi ezt a fejlesztést, és a következő években a Fuchsiát az élvonalba helyezi, a Samsung nem lesz az egyetlen OEM, amely néhány, ha nem az összes Android operációs rendszert futtató eszköze esetében elhagyja az Android operációs rendszert. A többi OEM-nek követnie kell, vagy le fog maradni.
És mivel úgy tűnik, hogy a Samsung már részt vesz a Fuchsia fejlesztésében, ez előnyt jelenthet számára a versenytársaival szemben. Az átállás azonban időt vesz igénybe, ezért egyelőre senki se számítson arra, hogy az Android OS hamarosan megszűnik. És bár a változás elsőre ijesztőnek is tűnhet, az Android OS-nek mindig voltak olyan hibái, amelyeket Fuchsia akár meg is oldhat.