Csal a Huawei és a Honor is

2018.09.05| AnandTech

Ezúttal a Huaweiről és leányvállalatáról, a Honorról derült ki, hogy csalnak a benchmark teszteken.

 Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!

„Mindenki csinálja, miért mi maradjunk ki?”, tehetné fel a kérdést a cég, amely éppen most bukott le, hogy mindkét márkájánál trükközik, hogy minél több pontot érjenek el a benchmark teszteken. Az átverés lényege, hogy a telefonok érzékelik, mikor fut benchmark program, mint például az AnTuTu, a GeekBench vagy a GFXBench, ilyenkor pedig felturbózzák a teljesítményt, a processzort maximumra húzzák. Itt jól látható, az AnandTech megmutatja, mekkora a különbség a teljesítményben és az fps értékben is, ha a mobil érzékeli a teszt futtatását, illetve ha nem.

Dr. Wang Chenglu, a Huawei szoftverekért felelős elnöke a kérdésekre azt válaszolta, a szintetikus benchmark tesztek egyre messzebb állnak a napi használattól ahhoz, hogy megfelelően reprezentatívak legyenek egy telefon teljesítményének mérésére. A 22-es csapdája miatt ugyanazt tették tehát az új Honor Play-jel, mint minden más gyártó, trükköztek, hogy hatalmas számokat érjenek el. A lényeg valójában a részletekben rejlik, amíg a felhasználók a pontszámokat releváns és összehasonlítható szempontnak tekintik vásárláskor, addig a gyártók ezzel a trükközéssel élni fognak.

 

 

szerk: a Honor hazai képviselete is megszólalt az ügyben

„A Honor mindig a felhasználói élményt helyezi előtérbe a magas benchmark eredmények elérése helyett – különösen, mivel nincs közvetlen kapcsolat az okostelefon benchmark pontszámok és a felhasználói élmény között. A Honor okostelefonok olyan fejlett technológiákat alkalmaznak, mint például mesterséges intelligencia (AI) annak érdekében, hogy a hardver (többek között a CPU, a GPU és az NPU) teljesítményét optimalizálják. Amikor valaki egy fotó alkalmazást indít el vagy grafikus szempontból intenzív játékkal játszik, a Honor intelligens szoftvere egyenletes és stabil felhasználói élményt biztosít a hardver teljes képességeinek kihasználásával, miközben felügyeli és kezeli a készülék hőmérsékletét és energiahatékonyságát.

A kevésbé energiaintenzív alkalmazások esetén, például böngészéskor csak a szükséges szintű erőforrásokat veszi igénybe a készülék. A szokásos benchmark helyzetekben, amikor a Honor szoftvere felismeri a benchmark alkalmazást, intelligens módon „Performance” üzemmódba vált, hogy optimális teljesítményt nyújtson. A Honor azt tervezi, hogy ez az üzemmód a felhasználók számára is elérhető lesz annak érdekében, hogy szükség esetén a készülék teljes erejét kihasználhassák. A Honor készséggel együttműködik partnerekkel, hogy megtalálják a felhasználói élményt legjobban felmérő benchmark standardokat.”

A cikkhez kapcsolódó linkek:


Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok


Google nélküli Huawei-ed van? Van megoldás!

Google nélküli Huawei-ed van? Van megoldás!

2020.10.27
| XDA Developers
A Googlefier a legegyszerűbb út a Google appokhoz Huawei és Honor telefonokon.
Teszt: Huawei P10 Lite - szerettem és akarom

Teszt: Huawei P10 Lite - szerettem és akarom

2017.04.24
| Telefonguru
Nálunk járt a Huawei P10 Lite és maradandó élményt hagyott bennünk.
A Google nélküli élet a vég vagy valami kezdete?

A Google nélküli élet a vég vagy valami kezdete?

2020.04.12
| Telefonguru
2019-ben bannolta az Egyesült Államok elnöke a Huawei-t, ezzel hatalmas pofont adva neki. Vajon túléli?
Így telepíts Google Playt a Huawei-edre!

Így telepíts Google Playt a Huawei-edre!

2020.03.17
| GSM Arena
Nincs Google Play Services a telefonodon? Segítünk!