Az elmúlt években rendkívüli módon felerősödött az e-book olvasók népszerűsége, és ezzel az olvasók tábora gyakorlatilag két részre szakadt.
Akadnak, akik mereven elzárkóznak attól, hogy elektronikus formában olvassanak könyveket, míg mások kapva kaptak az alkalmon, és teljes könyvtárat cipelnek egyetlen apró kütyüben. Persze mint minden esetben, úgy itt is valahol a kettő között van az igazság.
Éppen ezért mai cikkünket annak szánjuk, hogy megpróbálunk igazságot szolgáltatni – mindkét tábornak! Erre pedig nem mást hozunk fel példa gyanánt, mint az Oxford Corner Könyvesbolt spanyol kuruzuskönyveit. Hogy miért is? Tarts velünk, és megtudhatod!
Kell-e egyáltalán választani?
Bárki is várt itt egyetlen egyetemleges megoldást, annak sajnos nem szolgálhatunk jó hírrel, ugyanis a két opció kitűnően megfér egymás mellett.
Ha nyaralni megyünk, akkor az e-könyv lesz a praktikusabb opció, ám ha a kedvenc szerzőnk műveit szeretnénk összegyűjteni, akkor vitathatatlanul szebben fog festeni a könyvespolcunkon, mint az e-olvasónk tartalomjegyzékében.
További szempont, amit mérlegelni lehet, az a környezettudatosság, ami első ránézésre az e-könyvek mellett szól, azonban tudni kell, hogy ezek az eszközök legtöbbször rövidebb élettartamúak, mint egy-egy valódi könyv.
A valódi molyok nem válogatnak: falják a könyveket így is, úgy is, bár kétségtelen, hogy klasszabb vibe-ja van annak, ha egy vaskos könyvvel és egy hűs limonádéval elnyúlsz a napozóágyon vagy a hintaágyon – természetesen egy hatalmas tölgy jótékony árnyékában!
A kurzuskönyvek jelentősége
A nyelvtanulás során, legyen szó akár spanyol, akár német, angol vagy bármilyen egyéb nyelvről, mindenképpen fontos elem a kurzuskönyv. Ennek több oka is van.
Egyrészt ad egy keretet, egy vázat a haladásnak, lehet követni, hogy honnan hova jut el a nyelvtanuló, illetve mivel szakértők állították össze, kiválóan épülnek egymásra a különböző anyagrészek.
Nincs ez másként a spanyol nyelv esetében sem, ami ráadásul egy nagyon fontos nyelv, hiszen még az angolon is túltesz, már ami azon emberek számát illeti, akik anyanyelvükként beszélik ezt a dallamos, ám korántsem egyszerű nyelvet.
A tanulási stílusokról sem illik megfeledkezni!
Sokan azért is ódzkodnak az elektronikus könyvolvasó használatától, mert a taktilis típusba tartoznak: szeretik a könyv érintését, súlyát, illatát, borítóját. Ők azok általában, akik a tanulás során is meg kell, hogy foghassák a könyvet, fel kell, hogy jegyezzenek bele dolgokat, szövegkiemelővel meg kell, hogy jelöljenek különféle szavakat, anyagokat.
Jóllehet a könyvolvasók esetében is fennáll már ennek a lehetősége, azért mégiscsak jobb a tanulás során valóban megfogni, valóban beleírni, valóban aláhúzni, ugyanis minél több érzékszerved dolgozik, annál jobban megragad az adott tananyag. Talán nem is kérdés ezek után, hogy az Oxford Corner Könyvesbolt kurzuskönyveit éppen ezért a jó öreg papíralapon érdemes beszerezni!