Elindult a VoLTE a Telenornál

2019.01.23| Telenor VoLTE

Nem kérdés, hogy lesz-e VoLTE a Telenornál!

Az új technológiát a korábbinál két-háromszor gyorsabb hívásfelépülés és HD hangminőség jellemzi. Gyorsabb hívásfelépülést és jobb hangminőségű hívásokat hoz a Telenor által közelmúltban indított Voice over LTE (VoLTE) technológia, ami lehetővé teszi, hogy a Telenor ügyfelei egyszerre bonyolítsanak hanghívást és élvezzék a Hipernet 4G adatkapcsolat előnyeit. Mostanáig a Telenor 4G és 4G+ képes hálózatán kizárólag mobilinternetes adatátvitel volt lehetséges, a hanghívások 2G vagy 3G technológiát használtak, vagyis a hívás közbeni adatkapcsolat is 2G-re vagy 3G-re korlátozódott. A Telenor most bevezetett szolgáltatása, a VoLTE technológia azonban a hanghívások továbbítását is lehetővé teszi a szolgáltató negyedik generációs hálózatán.

A Telenor egy sikeres pilotprojekt keretében 3200 ügyfelével tesztelte a VoLTE működését. 2019. január 23-tól a szolgáltató 72 órán belül  elérhetővé teszi a szolgáltatást a már most kompatibilis, Telenor-specifikus szoftverrel rendelkező okostelefont használó havidíjas előfizetők készülékén. Ezt követően pedig a VoLTE-t támogató készülékek száma folyamatosan bővül, és a szolgáltatás fokozatosan  elérhetővé válik  a 4G-képes készülékkel rendelkező ügyfelek részére.

A Telenor elérhető legmodernebb technológiákat (4G, 4G+) használó Hipernet-szolgáltatásaihoz a területi lefedettséget figyelembe véve jelenleg a  magyar lakosság 99,5%-a férhet hozzá. Az új technológia országos használatával a korábbinál hatékonyabbá válik a 4G hálózat kihasználtsága és nagyobb területen válik elérhetővé a HD minőségű hanghívás. A VoLTE segítségével telefonálás közben is a technológiailag elérhető leggyorsabb 4G adathálózat használható – például navigáció, chatelés, zene streaming vagy akár olyan nagyobb sávszélességet igénylő szolgáltatások, mint a Telenor MyTV vagy a YouTube használata esetén.

Jelent-e plusz költséget vagy adatforgalmat a VoLTE az ügyfeleknek?

A percdíj alapon számlázott VoLTE hanghívás nem jár az ügyfelek számára érzékelhető adatforgalommal, vagyis nem csökkenti mobilinternetes adatkeretüket. Ezzel a technológiával másodpercekkel rövidebb ideig tart a hívás felépülése: gyorsabban csörög a hívott félnél a telefon, valamint hamarabb megjelenik a kijelzőn a bejövő hívás.

„Egy VoLTE hívás felépülése és kapcsolási ideje gyorsabban történik, mint a tipikus 6 másodperc. Technológiai szempontból a VoLTE azért képes a korábbi technológiánál kiválóbb hangminőséget produkálni, mert jobb eredményt bíztosító hang-kódolást használunk. A 2G/3G hálózatok képességeit ez a technológia meghaladja, ehhez a lakosság 99,5%-a számára elérhető Hipernet 4G kapacitása szükséges” – mondta el Koller György, a Telenor Magyarország műszaki vezérigazgató-helyettese.

A VoLTE bevezetéséhez szükséges műszaki megoldást teljeskörűen a Huawei szállította és implementálta virtualizált platformon. A szolgáltatás bevezetéséhez szükséges készülékoldali támogatás pedig a készülékgyártók szoftveres közreműködésével valósult meg. A VoLTE-t jelenleg támogató, és a technológiával fokozatosan frissülő készülékek listája elérhető a Telenor weboldalán.

 Böngésszen tovább legfrissebb híreink között!

Mikor tudják élvezni a VoLTE technológiát az ügyfelek? 

Ha a fent említett készüléket használó, aktív adatcsomaggal rendelkező Telenor-ügyfelek elfogadják a készülékgyártók legújabb szoftverfrissítést, azzal automatikusan VoLTE-képes lesz a készülékük.

  1. Gyorsabb hívásfelépülési idő
  2. Egyszerre több alkalmazás használható:
    • beszélgetés közben egyszerre lehet navigálni és zenét hallgatni
    • beszélgetés közben is lehet netezni
    • telefonálás közben is lehet chatelni, facebookozni, emaileket betölteni
  3. Érezhetően jobb hangminőségben lehet telefonálni

 

Az elmúlt években a Telenor Magyarország jelentős fejlesztéseket hajtott végre mobilhálózatán, hogy ügyfelei az egész országban, a lehető legjobb minőségben élvezhessék a Hipernet előnyeit. A fejlesztéseknek köszönhetően az elérhető legmodernebb technológiákat (4G, 4G+) használó mobilinternet-hálózatának szolgáltatásaihoz jelenleg a magyar lakosság 99,5%-a férhet hozzá.  A 4G+ technológia már több mint ezer bázisállomáson érhető el a Telenornál, amellyel akár a 4G-nél kétszer gyorsabb, 300 Mbps-os letöltési sebesség is elérhető a technológiát támogató készülékekkel. A Telenor számára kiemelt fontosságú, hogy a hazai kistelepülésekre is elvigye a szélessávú mobilinternetet: jelenleg 2700, hatezer főnél kisebb lélekszámú településen érhető el a 4G szolgáltatás. A vállalat az épületek több fallal elválasztott, belső helyiségeinek ellátottságára is figyelmet fordít, így mostanra már  a lakosság 95%-a már kiváló beltéri – deep indoor – 4G lefedettséget élvezhet.

 

 

A cikkhez kapcsolódó linkek:


Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok


Samsung Galaxy S24: ritka kivétel a zászlóshajók között

Samsung Galaxy S24: ritka kivétel a zászlóshajók között

2024.11.08
| 9to5Google
A Samsung Galaxy S24 egy ritka kivételként került be a világszerte eladott legnépszerűbb okostelefonok top 10-es listájára, domináltak az olcsóbb modellek.
Kiszivárogtak az iPhone SE 4 specifikációi, ára és megjelenési hónapja!

Kiszivárogtak az iPhone SE 4 specifikációi, ára és megjelenési hónapja!

2024.10.28
| Phone Arena
Az Apple következő, megfizethető okostelefonja, az iPhone SE 4 várhatóan decemberben lép tömeggyártásba, és a pletykák szerint jelentős fejlesztést hoz az iPhone SE 3-hoz képest.
Vékonyabb, mint valaha: jön az iPhone 17 Air, de nagy árat fizetünk érte

Vékonyabb, mint valaha: jön az iPhone 17 Air, de nagy árat fizetünk érte

2024.11.09
| 9to5mac
Az Apple hamarosan bemutathatja az iPhone 17 Airt, amely a dizájnt minden más elé helyezi.
Így újítja meg a zárolási képernyőt a Samsung

Így újítja meg a zárolási képernyőt a Samsung

2024.11.29
| SamMobile
A Samsung még nem árulta el, mikor indul a One UI 7.0 bétaprogramja, de a szivárgásokból már sok újdonságot megtudhattunk.