Kikerült pár fotó a Samsung One UI 5 első bétájáról, nézzük meg, mire számíthatunk a Galaxy telefonokon hamarosan.
A Samsung a következő hetekben készül a One UI 5 (béta) kiadására. Az One UI 5 a következő, Android 13-on alapuló szoftvercsomag és felület. Valószínűleg a Galaxy S22 sorozat az első, amelyik megkapja. A frissítés kisebb fejlesztéseket hoz a dizájn terén.
A One UI 5 a következő Android-alapú kezelőfelület a Samsung Galaxy telefonjaihoz, és várhatóan néhány hét múlva megjelennek az első béták a Galaxy készülékeken. Több jelentés a közelgő szoftver valószínűleg július harmadik hetében jelenik meg. Más források szerint az új buildet már egy belsős csapat teszteli.
A legfrissebb verziót a 9to5Google munkatársai szerezték be. A cikk írásakor ez a legújabb One UI 5 béta, amely megmutatja, mire számíthatunk. A hír szerint ezt a béta verziót egy névtelen forrás biztosította, és nem ez lesz a tényleges verzió, amelyet a fogyasztók kapnak.
Bár nincs changelog, a 9to5Google mindenekelőtt részletezi a legújabb bétaverzióban észlelt összes új funkciót. Az új funkciók mellett azt is összehasonlítja, hogy a One UI 5 mennyire különbözik az előző iterációtól.
Az értesítési panel elsősorban a panelen megjelenő alkalmazásikonoknál kap friss dizájnt, amelyek most letisztultabbak lettek. A gyorsbeállítások átlátszó opciót is kapnak, ami jelentősen eltér a One UI 4-től. A következő tervezési változás az engedélyezési párbeszédpanelen történik, amely úgy tűnik, alulról középre változtatta a helyzetét, és színes gombokat tartalmaz, amelyekre kattintani lehet.
A másik figyelemre méltó kiegészítés az OCR a Samsung Gallery alkalmazásban. Az Optical Character Recognition (OCR) egy új funkció, amely lehetővé teszi a szöveg teljes másolását a Galériában lévő képről. Mindenféle szöveget észlel a fotókon, hasonlóan ahhoz, amit a Google Fordítóban láttunk.
A felhasználók kiválaszthatják a kiválasztott szöveget a képről, amelynek alján található egy "szöveg beolvasása" gomb, és a vágólapra másolhatják. A 9to5Google megemlíti, hogy a Bixby régebben erre képes volt. Valószínűleg beépítik az Android 13-alapú béta felhasználói felületébe.
Aztán ott van a Keyboard OCR eszköz, amellyel bármilyen szöveget kiválaszthatunk a vágólapról. Tegyük fel, hogy meg szeretnénk osztani egy hírt egy újságból vagy az internetről WhatsAppon. Ahelyett, hogy fizikailag beírnánk vagy másolnánk, és beillesztené/megosztaná az alkalmazás online verziójával, a béta verziót használó felhasználók egyszerűen megnyomhatják a „szöveg beolvasása” ikont a billentyűzeten, amely felváltja a kurzor jelzését. Normális esetben lenyomva tartjuk a gombot, hogy kiválaszthassuk, mit akarunk beilleszteni, de most van egy új lehetőség: egy "szöveg beolvasása" előugró ablak. Úgy tűnik, mindkét OCR funkciót eltávolították az iOS rendszerből. A jelentés azt jelzi, hogy hasonlóan működnek a legújabb One UI 5 bétaverzión is.
Továbblépve úgy tűnik, hogy a Samsung bevezeti natív adatvédelmi központját az új bétaverzióval, hasonlóan ahhoz, amit az Android 13 bétaverzióinál láthattunk Pixel eszközökön, például a Pixel 6 Pro esetében. Elsősorban bizonyos biztonsági beállításokhoz ad hozzáférést, mint például a lezárási képernyő, az alkalmazásbiztonság és a biometrikus adatok, hogy csak néhányat említsünk. Ezek a preferenciák/beállítások nem jelentenek újdonságot a One UI 4-ben, de immár egy natív hubon keresztül érhetők el.
A One UI 5 béta eredményeinek további figyelemre méltó jellemzői közé tartoznak az új, többfeladatos gesztusok. Mostantól lehetővé teszik az osztott képernyős nézet elérését, mindössze két ujjal a képernyő aljáról. Újbóli csúsztatással válthatunk az alkalmazások között. A Samsung Notes olyan remek funkciókkal is rendelkezik, mint például az együttműködés akár száz személlyel, akik jegyzeteket írhatnak, szerkeszthetnek és megoszthatnak.
A gyorsbeállítások között egy új aktív alkalmazásnézet található; ehhez hasonlóan a felhasználók a telefonról a telefonról oldalon láthatják a modell képét. Végül egy új, ultraszéles sávú (UWB) váltókapcsoló is meg jelenik a beállításokban, amely lehetővé teszi a közeli eszközök pontos helyének azonosítását.