5G
,Ericsson
,Qualcomm
,teszt
,ATT
,tesztelés
,mobilnet
,internet
,adatkapcsolat
,üzleti mobilitás
Ericsson - Qualcomm - AT&T, 5G New Radio próbaüzem-együttműködés az 5G széleskörű elterjedéséért. A próbaüzemek megfelelnek az 5G NR 3GPP specifikációknak, mely a globális 5G szabvány.
Az Ericsson, a Qualcomm és az AT&T bejelentette tervezett közös interoperabilitási tesztjeit és helyszíni próbaüzemeit a 3GPP - a mobilhálózati rendszerek szabványosítására létrehozott társulás - által kifejlesztett 5G New Radio (NR) specifikációk alapján. A próbaüzemi tesztekkel a három cég szeretné elősegíteni, hogy a mobilökoszisztéma gyorsabban vezethesse be az 5G rendszert a szabványoknak megfelelő 5G NR infrastruktúra és eszközök segítségével, amint a 3GPP befejezi a hivatalos specifikációk első kiadását, várhatóan az ún. Release-15 részeként.
A próbaüzemek a milliméteres hullámhosszú spektrumban (mmWave) folynak majd, és elősegítik a kereskedelmi bevezetést a 28 GHz és 39 GHz-es sávokban. A próbaüzemek során a vállalatok bemutatják az új 5G NR mmWave technológiákat, amelyek az ezekben a magasabb frekvenciasávokban elérhető nagy sávszélességeket használják a hálózati kapacitás növeléséhez és a másodpercenként több gigabites adatátviteli sebességek eléréséhez. Ezek a technológiák segítenek megfelelni a növekvő kapcsolati követelményeknek, az új fogyasztói mobil-szélessávú szolgáltatások, például a virtuális valóság, kiterjesztett valóság és a hálózatba kapcsolt felhőszolgáltatások lehetővé tétele érdekében. Ezenkívül az 5G NR mmWave technológia elterjedése költséghatékonyabbá és könnyebbé teheti a több gigabites internetszolgáltatások még több otthonban és vállalkozásnál történő bevezetését.
A próbaüzemek a Qualcomm felhasználói eszközeit, az Ericsson hálózati eszközeit és bázisállomás prototípus-megoldásait fogják használni az AT&T spektrumán, és valós helyzeteket fognak szimulálni alkalmazási példák és telepítési helyzetek széles skáláján. A próbaüzemek 3GPP 5G NR Multiple-Input Multiple-Output (MIMO) többantennás technológiát használnak adaptív nyalábformálással és nyalábkövető technikákkal a robusztus és folyamatos mobil-szélessávú kommunikáció biztosításához a magasabb frekvenciasávokban, beleértve a rálátás nélküli (non-line-of-sight, NLOS) környezeteket és az eszközmobilitást. Kihasználják majd a skálázható OFDM-alapú hullámformákat és az új, rugalmas keretrendszer-kialakítást, amelyek várhatóan szintén az 5G NR specifikációk részét képezik majd. A tesztek várhatóan értékes információkkal szolgálnak majd az mmWave technológiáknak a mobilhálózatokba és mobileszközökbe való integrálásának egyedi kihívásairól.
„Az 5G technológia új kihívásokkal érkezik, de ami fontosabb, hogy fantasztikus lehetőségeket biztosít a mobilhálózatok használatának forradalmasítására a különböző iparágakban” – mondta Tom Keathley, az AT&T vezeték nélküli hálózatok architektúrájáért és tervezéséért felelős alelnöke. „Szembemegyünk ezekkel a kihívásokkal, és leküzdjük őket a laboratóriumi és helyszíni tesztjeinkkel. Örömmel dolgozunk együtt az Ericssonnal és a Qualcommal ezekben a szabványalapú tesztekben, közben gyorsítjuk a szabványosítási eljárásokat és haladunk tovább az 5G-hez vezető úton.”
„Az 5G a legnagyobb lehetőség, amivel az iparágunkban valaha is találkoztunk. Platformot biztosít a szolgáltatóknak az új piacok, például a média, a szállítmányozás és a gyártás meghódításához” – mondta Ulf Ewaldsson, az Ericsson alelnöke és technológiai igazgatója. „Ez a fontos 5G szabványalapú teszt együttműködés bizonyítja majd a 3GPP-megfelelőséget, és segíti a globális 3GPP 5G szabvány gyorsabb elterjedését. Az Ericsson folyamatosan együttműködik a vezető szolgáltatókkal és ökoszisztéma-szereplőkkel az 5G területén a globális bevezetés lehetővé tételében és az iparág egy adott irányba történő haladása érdekében.”
Az interoperabilitási tesztek és próbaüzemek, amelyeket az Egyesült Államokban 2017 második felében tervezünk indítani, szorosan követik majd az első 3GPP 5G NR specifikáció megjelenését, amely várhatóan a Release-15 része lesz – a globális 5G szabvány eleme, amely majd a 6 GHz alatti és a mmWave spektrumsávok használatát definiálja. A 3GPP specifikáció követése nagyon fontos, mert elősegíti a globális 5G szabványnak való megfelelőséget és ennek próbáját, ezzel gyorsítja a szabványoknak megfelelő eszközök és infrastruktúrák elterjedését. Az 5G NR szabványra ügyelve azt is biztosítani kell, hogy a technológia megfelelően működjön majd a jövőbeli 3GPP 5G NR újításokkal is.