HTC-re váltott a CM ROM-ok atyja: One vélemény

2013.04.23| Google Plus

Kisebb meglepetést okozott Steve Kondik, a CyanogenMod ROM alapítója, aki egészen múlt hétig Samsung okostelefont birtokolt.

Kisebb meglepetést okozott Steve Kondik, a CyanogenMod ROM alapítója, aki egészen múlt hétig Samsung okostelefont birtokolt. Mint ismeretes, Steve-re és munkájára hamar felfigyelt a Samsung és több év után bekebelezte a cég, azonban nem bírta túl sokáig a multinacionális vállalati légkört vagy inkább a rendelkezésére álló lehetőségeket korlátozták túlságosan, nem tudni, ám alig egy hónapja kilépett a Samsungtól. Steve hét vége előtt eldöntötte, hűtlen lesz az eddig jól bevált márkához és egy HTC One-nal lepte meg magát.

Kondik ahogy hazaért, a HTCDev-től bekért kóddal nyitotta a bootloadert, ezzel egyébként helyből elveszítette a garanciáját, majd CWM recoveryt tett fel és készített egy teljes mentést, ahogy azt ilyenkor illik. A hardver kimondottan bejött a CM alapítónak, az 1080p felbontású kijelzőről nem is beszélve, amely fantasztikus és meglehetősen fényes, bár elmondása szerint nem adna plusz pénzt telefonon az 1080p-s kijelzőért, ha minden más felsőkategóriás hardver megtalálható lenne benne. A külső leginkább a Samsung Series 7 laptopjára emlékezteti, amely pozitívum. Mindössze két kapacitív gomb hever az előlapon, a nemrég használt appok listáját a home gomb dupla nyomásával lehet elővarázsolni. Amivel nem tudott Steve megbékélni, az a menü, avagy a telepített alkalmazások listája, ez a Sense 5.0 leggyengébb része. Legrosszabb a három oszlopos elrendezés, amelyet vertikálisan lehet görgetni, ám csak oldalanként, így megnehezíti a gyártó azok dolgát, akik több száz alkalmazással dolgoznak. Némi könnyítést ad a mappákba tömörítés lehetősége, de nem tűnik ez a legjobb megoldásnak.

Ezzel szemben örömmel üdvözölte a Sense 5.0 egyéb újításait, úgymint a teljes kijelzős widgeteket, a mélyen integrált közösségi hálózatokat és a hírfolyamot annak ellenére, hogy még bőven talált benne fejlesztenivalót és lehetőséget. Amiben nagyon jó a HTC One, az a lezáró képernyőnél választható témák és widgetek száma, így a képernyőzár feloldása nélkül számos fontos információhoz juthat a felhasználó. Hatékonyság tekintetében ugyanaz a chipset dolgozik a HTC One alatt mint a Samsung Galaxy S4-ben, mindkettő többet ad mint amire az átlagos usernek szüksége lehet. Steve Kondik tehát jelenleg szereti a HTC One-t, főként azért, mert egyszerűen fejlesztőnek tűnik, márpedig egy évek óta főzött ROM-okat készítő csapat vezetőjének ez az egyik legfontosabb funkció.



 További friss Telefongurus hírek erre!

A cikkhez kapcsolódó linkek:


Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok


Samsung Galaxy S24: ritka kivétel a zászlóshajók között

Samsung Galaxy S24: ritka kivétel a zászlóshajók között

2024.11.08
| 9to5Google
A Samsung Galaxy S24 egy ritka kivételként került be a világszerte eladott legnépszerűbb okostelefonok top 10-es listájára, domináltak az olcsóbb modellek.
A Google Wallet végre Samsungon is elérhető a redőnyből

A Google Wallet végre Samsungon is elérhető a redőnyből

2024.10.14
| Android Authority
Mostantól a Samsung telefonokon is hozzáadható a Google Wallet csempéje a Gyorsbeállításokhoz.
Vékonyabb, mint valaha: jön az iPhone 17 Air, de nagy árat fizetünk érte

Vékonyabb, mint valaha: jön az iPhone 17 Air, de nagy árat fizetünk érte

2024.11.09
| 9to5mac
Az Apple hamarosan bemutathatja az iPhone 17 Airt, amely a dizájnt minden más elé helyezi.
Kiszivárogtak az iPhone SE 4 specifikációi, ára és megjelenési hónapja!

Kiszivárogtak az iPhone SE 4 specifikációi, ára és megjelenési hónapja!

2024.10.28
| Phone Arena
Az Apple következő, megfizethető okostelefonja, az iPhone SE 4 várhatóan decemberben lép tömeggyártásba, és a pletykák szerint jelentős fejlesztést hoz az iPhone SE 3-hoz képest.