Az Oppo hivatalosan is bemutatta legújabb, mindent vivő 125 wattos vezetékes, valamint a 65 wattos AirVOOC vezeték nélküli gyorstöltést
A kínai vállalat az utóbbi években már uralta a gyorstöltés piacát, mindig az elsők között mutatta be újdonságait. A tegnapi bemutatón három új megoldást is prezentált az Oppo, a 65 wattos AirVOOC wireless töltést, a 125 wattos vezetékes gyorstöltést és a zseb méretű 50 wattos mini SuperVOOC töltőt.
A 125 wattos töltő technológia egy 4000 mAh-s akkumulátort öt perc alatt tud 41 százalékra feltölteni, a teljes töltöttséghez is mindössze húsz percre van szüksége. Az akkumulátor és a telefon védelme érdekében a három párhuzamos cellát, ami a telepet jelenti, egyszerre tölti energia-megosztással. Az Oppo tíz további hőmérséklet-érzékelőt épített be az extra biztonság érdekében.
Az AirVOOC vezeték nélküli töltés jobb hűtéssel és ennek érdekében üveg panellel érkezik, emellett „saját fejlesztésű, izolált töltő-technológiát” alkalmaz párhuzamos, kettős tekercs kialakításával a hatékonyság növelése érdekében. Ugyanazt a szintet hozza, mint a vezetékes 65 wattos SuperVOOC 2.0, egy 4000 mAh-s telep feltöltése harminc percig tart.
A töltő jelenleg még koncepció szinten létezik, mivel nincs olyan Oppo okostelefon, ami támogatná és le tudná kezelni ezt a szabványt. A töltő alján hűtőventillátor található, amely két fokkal csökkenti a hőmérsékletet, emellett a töltőpad általános kialakítása is a friss levegő áramlását segíti elő.
Az 50 W-os mini SuperVOOC töltő nem nagyobb, mint egy hordozható 4G modem. Az alap ötlet az volt, hogy nehéz power bank helyett egy ultra kompakt töltőt tudjunk zsebre tenni. A fej kompatibilis a VOOC protokollokkal (4.0 és 30W teljesítményig). A megfelelő áram biztosítása érdekében a mini töltő úgynevezett „impulzus töltéssel” rendelkezik, az Oppo eltávolította az elektrolit kondenzátort és lehetővé tette a töltő számára, hogy szó szerint hatalmas mennyiségű energiát engedjen át azonos időközönként, 40 ms alatt a hagyományos megoldás helyett.
Az Oppo elárulta, természetesen a konkurens gyártók modelljeit is tudják az újdonságaik tölteni, ám értelemszerűen korlátozottan, hiszen más mobilok nem támogatják ezeket a szabványokat. A Huawei P40 Pro-t a gyári 40 helyett 18 wattal, a Xiaomi Mi 10 Pro okostelefont a gyári 65 helyett 30 wattal, a MacBook Pro-t pedig 65 wattal képes tölteni. Jelenleg a világ minden táján több mint 157 millió felhasználó él a különféle VOOC technológiákkal.