Így kellene makrofotózni telefonnal

2020.06.22| Android Authority

A Poco F2 Pro megmutatja, milyennek is kellene lennie egy vérbeli makro kamerának és a végeredménynek.

Manapság a makrofotózás lett az egyik plusz, amit a kamera funkciók bővítésénél megtalálunk, így nagyon közelről is lehet végre fotózni mobilokkal. Ennek ellenére sok esetben inkább vicces az eredmény, mint használható, ee az igazat megvallva, sok gyártó csak bedob egy makrokamerát, hogy büszkélkedjen azzal, ez is van, ám nem gondolkodik tényleges képminőségben.

A Huaweitől a Realme-n át a Samsungtól a Xiaomiig minden márka adott már ki telefont, ahol a makrokamera csalódást okozott, hiába tetszetős papíron a leírás, a gyakorlat mást mutatott. Szerencsére a Xiaomi a Poco almárkájába elhozta a valódi tudást. Fricska a drága mobiloknak, hogy ennyiért is lehet ilyen képeket elvárni egy telefontól.

Az egyik legnagyobb oka annak, amiért nem nagyszerű a makro érzékelők nagyja az az, hogy általában nagyon alacsony felbontásúak. A legnépszerűbb megoldás átlagosan a 2 megapixel, még a mára igen drágává vált OnePlus 8 is ilyet kapott. A Samsung dolgozott már 5 megapixeles változattal, de az sem váltotta meg azért a világot.

A hagyományos makrokamerák másik hátránya a fókuszálás pontosság, ugyanis nagyon közel kell állni a tárgyhoz a tökéletes képhez, és könnyű túl messze vagy túl közel menni, főleg telefonnal a kézben. Ez különösen akkor rossz, ha mozgó tárgyat akarunk lencsevégre kapni, például rovart vagy bármely más, mozgásra képes objektumot.

A Poco F2 Pro a megnövelt, 5 megapixeles szenzort használja, e több részleteket kínál és lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy még tovább vágják a képet. De a Poco egy érdekes trükköt is kidolgozott, a hagyományos makrolencse helyett egy „teleobjektív makró” kamerát kínálva. Ez azt jelenti, hogy sokkal távolabbról is készülhet fotó, mint egy tipikus okostelefon makrokamera esetén.

Az érzékelő pár kellemes bokeh-effektust is kínál, így az alanyok/tárgyak előbukkannak a homályból. Ennek oka az, hogy a teleobjektív kamerák természetesen alacsonyabb mélységélességet kínálnak (és ezért elmossák a hátteret), szemben a makrokamerákkal, amelyeknek mélységélesség-hatása van.

Ez nem azt jelenti, hogy a Poco F2 Pro tökéletes lenne e téren, határozottan van még mit javítani. Például több felvételben még mindig sok a „puhaság”. De ez még mindig jobb, mint a legtöbb hagyományos 2 megapixeles makrokamera. Érdemes megnézni a Poco F2 Pro és a Realme 6 Pro összehasonlítását.

Több Reddit felhasználói szintén lenyűgöző eredményeket mutatott be a Poco F2 Pro makroérzékelőjével, akár a gyári kamera alkalmazásával, akár a GCam porttal. Remélhetőleg több márka látja ezt az utat, ha úgy dönt, hogy makrokamerát alkalmaznak. Végül is, mi értelme egy dedikált kamerát hozzáadni, ha az eredmények nem jobbak, mint az ultra széles kamerákról készített makró felvételek?

 

 

 További friss mobiltelefonos hírek! Kattintson ide!

A cikkhez kapcsolódó linkek:


Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok


Kiderült az iOS 18 megjelenési dátuma: ekkor frissítheted iPhone-odat

Kiderült az iOS 18 megjelenési dátuma: ekkor frissítheted iPhone-odat

2024.09.10
| Phone Arena
Az Apple a szeptember 9-i Glowtime eseményen hivatalosan bejelentette, hogy az iOS 18 frissítés szeptember 16-án érkezik a támogatott iPhone készülékekre. Ugyanezen a napon lesz elérhető az iPadOS 18 frissítés is.
Ezért válaszd az iPhone 16-ot a Pro helyett!

Ezért válaszd az iPhone 16-ot a Pro helyett!

2024.09.11
| 9to5mac
Ha nehéz dönteni az iPhone 16 és az iPhone 16 Pro között, négy meggyőző okot mutatunk, miért lehet érdemesebb az iPhone 16 mellett letenni a voksot.
A Google Wallet végre Samsungon is elérhető a redőnyből

A Google Wallet végre Samsungon is elérhető a redőnyből

2024.10.14
| Android Authority
Mostantól a Samsung telefonokon is hozzáadható a Google Wallet csempéje a Gyorsbeállításokhoz.
Kedves iPhone felhasználók: üdv 2010-ben, a Samsung már várt rátok!

Kedves iPhone felhasználók: üdv 2010-ben, a Samsung már várt rátok!

2024.09.17
| SamMobile
A cikk a SamMobile szerzője, Adnan Farooqui szubjektív véleményét tartalmazza.