Szeptemberben a Wall Street Journal arról számolt be, hogy a kínai központi kormányhivatalok megtiltották a dolgozóknak, hogy iPhone-jukat behozzák az irodába, és megtiltják nekik, hogy a készüléket munkával kapcsolatos hívásokhoz és feladatokhoz használják.
A sztorit alig néhány nappal azután tették közzé, hogy a kínai Huawei gyártó megdöbbentette a világot a Mate 60 Pro bejelentésével, amely a Huawei által a cég elleni amerikai szankciók miatt három éven belül az első, házilag készített 5G Kirin lapkakészlettel piacra dobott telefon.
Míg az eredeti iPhone-tilalom a pekingi és a tiencsini kormányzati ügynökségek alkalmazottaira korlátozódott, a Bloomberg új jelentése szerint Kína kiterjesztette a tilalom alkalmazási körét, amit "jelentős lépésként" jellemeznek. Most nyolc vagy több további tartomány kormányzati ügynökségei kitiltották az iPhone készüléket az irodából és az alkalmazottak általi hivatalos ügyintézéshez való használatától. A kínai kormány azt szeretné, ha a központi kormányhivatalokban dolgozók a kínai székhelyű gyártók okostelefonjait használnák.
A kínai kormány azt szeretné, ha a központi kormányzati szerveknél dolgozók olyan helyben gyártott telefonokat használnának, mint a Huawei Mate 60 Pro
Rengeteg okostelefon-opció létezik Kínában, amely a világ vezető okostelefon-piaca, amelyet India és az Egyesült Államok követ mint például a Realme, Oppo, OnePlus, Vivo, iQOO és még sok más. Ezek a márkák sok esetben nagyobb akkumulátorral és gyorsabb töltési sebességgel rendelkező telefonokat kínálnak, mint a jelenlegi iPhone 15 sorozat.
Ezenkívül az Apple-lel ellentétben a kínai márkák, mint például a Huawei, az Oppo és a Vivo egyaránt kínálnak könyvszerű összecsukható és kagylós összecsukható modelleket, szemben az összecsukható iPhone modellek nulla számával.
Szeptemberben Kína tagadta, hogy kiadta volna az iPhone kezdeti tilalmát, de panaszkodott az Apple okostelefonjainak biztonsági problémái miatt. Mao Ning, a kínai külügyminisztérium szóvivője által kiadott sajtóközlemény egyik változata lefordítva így szólt: "Észrevettük, hogy számos médiajelentés jelent meg az Apple telefonjait érintő biztonsági incidensekről." Amikor a minisztérium kiadta a kiadás angol nyelvű átiratát, elhagyta a "média" szót, ami nagymértékben megváltoztatta a kiadás jelentését.
Mivel a sajtóközlemény kínai változatában a "média" szó szerepel, úgy hangzik, mintha a kínai tisztviselők csupán az iPhone-nal kapcsolatos biztonsági problémákról értesültek, amikor online telefonos blogokban olvastak róla. Ugyanennek a kiadásnak az angol nyelvű változata, a "média" szó nélkül, úgy hangzik, mintha a kínai iPhone-felhasználók első kézből tapasztalták volna meg a biztonsági problémákat. Az Egyesült Államok akkoriban úgy reagált, hogy "nem megfelelő megtorlásnak" nevezte a kínai iPhone betiltását.