A CES 2018 kiállításon a kínai Vivo bemutatta azt, amit még mindig fejleszt a Samsung és az Apple, a megjelenítőbe integrált, in-screen ujjl
A működéshez szükséges kis chip az AMOLED kijelző alatt található a bemutató Vivo telefonban és optikai technológiát használ a szkenneléshez. És kiválóan működik! Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem a Vivo készítette el azt, amit a két nagy gyártónak még mindig nem sikerült, a Synaptics valósította meg az új technológiát és a Vivot kérte fel a bemutatáshoz.
A legjobb ebben a megoldásban, hogy gyakorlatilag láthatatlan a chip, amely felismeri az ujjlenyomatot, így a telefon vizuális jelzést ad arról, hogy hol kell megnyomni a telefont. Gyakorlatilag egyetlen másodpercen belül ilyenkor felismeri a regisztrált ujjbegyet és feloldja a telefont egy animáció kíséretében. Alig észrevehetően lassabb csak ez az előzetes, bemutató példány, mint a hagyományos ujjlenyomat-olvasók, az egész folyamat mindössze 0.7 másodpercet vesz igénybe, míg a hagyományos szkennerek ezt már akár 0.2 másodperc alatt is tudják, de még így is sokkal gyorsabb, mint az arcfelismerés, amely átlagosan 1.4 másodpercbe kerül.
A varázslatot ez a kis chip biztosítja, amely körömnyi méretű és mindössze 0.69 mm vastag, teljesen láthatatlanul csücsül az AMOLED panel alatt.
Ami a technikai részt és a chipet magát érinti, hivatalosan Synaptics Clear ID FS9500 néven lehet rákeresni, az apróság kifejezetten 18:9 vagy 20:9 képarányú telefonokhoz készült. A CMOS szenzor vékonysága segít abban, hogy a telefon ne legyen vastagabb az eredetileg tervezettnél. A felismerés érdekében az ujjbegyet meg kell világítania, a fényvisszaverődés biztosításához a kijelző egy részének világítania kell, így tudja azonosítani az elmentett információkat és összevetni az épp leolvasottal. A Synaptics elárulta, rendkívül energiatakarékos a szenzor, mindössze 80 mA-t fogyaszt.