A Google Docs, Slides és Gmail egyre izgalmasabb generatív AI funkciókkal bővül. Egy új, Segítség a vizualizálásban panel került a Google Slides-ba.
A generatív AI képességek mostanában nagy divatnak számítanak, és nem véletlenül. Ez az új technológia az optimizmussal vegyes félelemmel vegyes korszakot indított el, figyelembe véve a lehetséges hátrányait annak, hogy bizonyos szakmai környezetben az AI-ra bízzuk a nehéz munkát.
Mindazonáltal az olyan vállalatok, mint a Microsoft és a Google stabilan állnak a generatív AI-hez, és március óta tudunk az utóbbi tervéről, hogy a technológiát a meglévő Workspace alkalmazásokba, például a Docs, Sheets, Gmail, Slides, Chat és Meet alkalmazásokba implementálja, és a tesztelés nem sokkal később megkezdődik.
A Google most további generatív funkciókat küld ki az olyan alkalmazásokhoz, mint a Slides, a Gmail és a Dokumentumok, amelyeket eredetileg néhány hete mutattak be.
Ezek közül kiemelkedik a Slides esetében a képernyő jobb oldalán megjelenő Help me visualize panel, amely lehetővé teszi, hogy kéréseket adjunk meg, és képi válaszokat kapjunk cserébe. Lehetőség van "Stílus" hozzáadására is, a választási lehetőségek között szerepel a Fotográfia, az Illusztráció, a Lapos elrendezés, a Háttér és a Clipart.
A Create gomb megnyomásával létrehozza az egyéni képet a prompt mezőben és a Style-ban beállított paraméterek alapján. A Google megjegyzi, hogy akár 20 másodpercig is eltarthat, amíg az egyéni kép elkészül és bekerül a prezentációba.
Ahogy a 9to5Google kiemeli, a Dokumentumok és a Gmail számára is érkezik néhány generatív AI kiegészítés, utóbbi a "Segítség az íráshoz" funkció kontextus alapú javaslatait veszi fel, figyelembe véve a szálban lévő régebbi e-maileket, amit a Google kontextuális segítségnek nevez.
Ahogy az alábbi képernyőképek egyike is mutatja, ez igen hasznos lehet egy közelgő kötelezettség átütemezésénél, az AI kitölti az összes szükséges információt, például a dátumot és a halasztás indoklását.
A Google Docs viszont automatikusan generált okoschipeket kap a Help me write segítségével létrehozott tartalmakhoz. Ez hasznos emlékeztetőként szolgálhat arra, hogy az állásleírásban olyan mezőket adjunk meg, mint a munkakör címe vagy a vállalat neve. Ezek a Slides, a Gmail és a Dokumentumok számára érkező új funkciók a Google Duet AI for Google Workspace programjának részét képezik, amelyet eredetileg a múlt hónapban jelentett be.
Míg a Google Search Labs az Egyesült Államokon belül csak néhány kiválasztott számára érhető el, addig a Workspace Labs szélesebb körben. Az érdeklődő felhasználók a Workspace Labs dedikált regisztrációs oldalán próbálhatják ki a kísérleti AI-funkciók egy részét.