A Samsung bemutatja a One UI 3 felületet, amely a legújabb frissítéssel lesz elérhető a kompatibilis Galaxy eszközökön.
A One UI 3 új megjelenést, továbbfejlesztett funkciókat és nagyfokú testreszabhatóságot kínál a felhasználóknak. A frissítés az Android 11 rendszerrel együtt válik elérhetővé, így a Samsung eljuttatja a legújabb technológiai fejlesztéseket a felhasználókhoz, amelyeket több millió készülék esetében három generáción keresztül garantáltan biztosít.
A korai hozzáférést biztosító programot követően a One UI 3 Magyarországon december közepétől elérhetővé válik a Galaxy S20 sorozat készülékein (Galaxy S20, S20+ és S20 Ultra), ezt követően további Galaxy eszközökre is megérkezik, köztük a Galaxy Note20, a Z Fold2, a Z Flip, a Fold és az S10 szériára. A frissítés várhatóan 2021 első felében elérhető lesz a Galaxy A sorozat készülékein is.
A One UI 3 megjelenése még letisztultabb és elegánsabb lett, miközben a hamisítatlan One UI élményt nyújtja. A megszokott felület leggyakrabban használt elemei, mint a kezdőképernyő, a zárolt képernyő, az értesítések vagy a Gyors panel, megújult külsővel térnek vissza, amely kiemeli a fontos információkat.
Új effektek kerültek a rendszerbe, mint például az értesítések elhomályosítása, amely segíti a felhasználókat, hogy az igazán fontos dolgokra koncentrálhassanak. Az újratervezett widgetek rendezetten és tisztán tartják a kezdőképernyőt, amely így stílusos megjelenést biztosít az egész készüléknek.
A One UI 3 nem csak másképp néz ki, de érzetre is más. A kifinomultabb mozgásnak és animációnak, valamint a természetes, haptikus visszajelzésnek köszönhetően a telefon használata egészen különleges élmény lesz. A zárolt képernyő áttűnése tisztább, a kapcsolók könnyebben váltanak, a gombok pedig sokkal érzékenyebbek lettek, így minden apró gesztus jelentőséggel bír.
A különböző eszközök közti váltás is kényelmesebb, hiszen a One UI egységes, letisztult élményt kínál a teljes Galaxy ökoszisztémában, az új funkciók pedig minden készüléken egyformán elérhetők.
A One UI 3 középpontjában az egyszerűség áll. A One UI felület újratervezett zárolt képernyőjének widgetjei segítik a zenelejátszás kezelését, valamint egyéb fontos információk, például a naptáresemények megjelenítését anélkül, hogy fel kellene oldani az eszközt. Az üzenetek és beszélgetések nyomon követése sokkal könnyebbé vált.
Az üzenetküldő alkalmazások értesítései kiemelt helyen, csoportosítva jelennek meg, így a felhasználók gyorsan elolvashatják az üzeneteiket és válaszolhatnak rájuk. A teljes képernyős videohívások egészen új kommunikációs élményt kínálnak, amely közelebb hoz azokhoz, akik a leginkább számítanak.
A One UI 3 megoldásainak köszönhetően a készülékek kamerája erősebb, mint valaha. A továbbfejlesztett MI alapú zoomnak, valamint az autofókusznak és az automatikus exponálásnak köszönhetően a felhasználók még könnyebben készíthetnek nagyszerű képeket. A Galéria rendszerezése segít a fényképek gyors megtalálásában.
Az egyes fotóknál felfelé csúsztatva a képernyőt, a hozzá kapcsolódó fényképcsoport jelenik meg. Annak érdekében, hogy egy emlék se vesszen el, a már szerkesztett fotók bármikor visszaállíthatók az eredeti állapotukba, még azok mentését követően is.
A Samsung célja, hogy a felhasználók a saját ízlésüknek megfelelően, szabadon alakítsák felületeiket. Legyen szó akár a Sötét mód rendszeres használatáról, vagy a mobil hotspot megosztásáról, mindezek mostantól a képernyő elhúzásával és megérintésével egyszerűen kezelhetők. A Gyors panel személyre szabása sosem volt még ennyire egyszerű. A képek, videók és dokumentumok megosztása is egyszerűbb lett, mint valaha.
A megosztási felület testreszabásával rögzíthetők a leggyakrabban használt megosztási célok, legyen az egy névjegy, egy üzenetküldő alkalmazás vagy e-mail fiók. A One UI lehetővé teszi, hogy a felhasználók külön profilokat hozzanak létre a munka és a magánélet területeire, így minimális az esély arra, hogy egy adott dokumentumot rossz címzettnek küldjenek.
A személyre szabhatóság érdekében a widgetek elhelyezhetők a kezdőképernyőn és hogy jobban illeszkedjenek a háttérképhez, átlátszóságuk is állítható. A felhasználók megváltoztathatják az óra megjelenését és színét az Always On Display vagy a zárolt képernyő esetén. A bejövő vagy kimenő hívások képernyőjéhez pedig hozzáadhatnak videót is, hogy személyesebbé tegye a hívásélményt.
A One UI 3 felületet a felhasználók igényeit szem előtt tartva fejlesztették, beleértve az új, digitális kényelmi alkalmazásokat, amelyek segítenek azonosítani és javítani az elektronikus szokásokon. Gyorsan és könnyedén elérhetők a használati statisztikák, amelyek többek között megmutatják a képernyőidőben történt heti változásokat, vagy a vezetés közbeni használatot, így a felhasználók megalapozott döntéseket hozhatnak arról, hogy mikor és miként használják a Galaxy készülékeket.
A Samsung folyamatosan fejleszti a Galaxy élményt, a One UI pedig további frissítéseket kap majd a 2021-ben megjelenő, új csúcskészülékeken.