Lássuk, mit is nyújt a Nokia 6, amely a gyártó immár kétszeresen is eladott mobilos részlegének elsõ androidos okostelefonja.
Kissé sajnáljuk, hogy nem rögtön valami igazán ütõs készülékkel kezdett a HMD Global, amely egy kínai cég és arról lett híres, hogy felvásárolta a „finn” gyártó világszerte ismert márkanevét. Ez több százmillió régi rajongó legjobb híre talán ebben az évben, legalábbis ami a telefonos világot illeti. Elsõként a Nokia 6 nevû telefont dobja a cég a piacra, amely sajnálatos módon egyelõre csak Kínában lesz elérhetõ és erõs középkategóriás tudással rendelkezik.
Ami a megjelenést illeti, a Nokia már több mint húsz évvel ezelõtt is legendás volt. Emlékezzünk csak a Nokia 3210 ikonikus formájára vagy az azt követõ Nokia 3310-re, amely szinte mindenkinek volt a világon. A HMD Global ezt a sikert szeretné újra feléleszteni, bár az biztos, hogy erre nem a Nokia 6 lesz hivatott. A Nokia 6 nem lesz túl nagy, hiszen 154 mm magas, 75.8 mm széles és 8.4 mm vastag burkolatával nem tûnik fel semmilyen kézben. A készülékház alumíniumból készült, javarészt üveg borítja, akárcsak napjaink felsõkategóriás telefonjait. A kijelzõ az elõlap több mint hetvenegy százalékát foglalja el, ez is átlagosnak mondható, a megjelenítõ finoman hajlított az éleknél. A megjelenítõ alatt található a home gomb és az ebbe integrált ujjlenyomat-olvasó, amely még mindig fénykorát éli.
Az említett kijelzõ egyébként 5.5 col képátlóval és full HD felbontással bír, ezen található a Gorilla Glass 3 karcálló üvegvédelem, a pixelsûrûség 401ppi. A panel IPS LCD annak ellenére, hogy a HMD Global eredetileg AMOLED-et szeretett volna és várhatóan a jövõ Nokia telefonjaiba ez utóbbi kerül majd.
A Nokia 6 egyik – már elõre – legtöbbet kritizált része a processzor, ugyanis csak Snapdragon 430 chipset kerül bele, amely egy nyolcmagos, 64 bites, ám abszolút középszerû megoldás a maga 28 nm-es technológiájával. Ez található meg a Lenovo K6, az Asus ZenFone 3 Laser, valamint a Xiaomi Redmi 3s-ben is. A Snapdragon 430 a mindennapokban megfelelõen teszi a dolgát, de a keményebb felhasználók kezében elvérzik majd. Ami segíti azért a jobb képet, az a négy gigabájt RAM, ez abszolút szokatlan(ul jó) ebben a kategóriában. A 64 gigabájtos tárhely szerencsére bõvíthetõ, akár 128 gigabájtos microSD kártyát is elfogad majd a Nokia 6, így tárhelybõl nem lesz hiány. Az akkumulátor egy szintén átlagosnak mondható, 3000 mAh-s darab, viszont ez a Snapdragon 430 chipsettel együtt várhatóan kiemelkedõen teljesíthet.
Nagy kérdés a kamera. A HMD Global egy 16 megapixeles, mozgásérzékelõs autófókusszal ellátott darabot álmodott meg a Nokia 6-ra, f/2.0 fényértékkel, a szenzor pixelmérete 1um. Ezek együtt elfogadható minõségû fotót biztosíthatnak majd akár gyengébb fényviszonyok között is, de azért ne várjuk a Samsung Galaxy S7 edge tudását, amely gyakorlatilag jobban lát sötétben mint az emberi szem. Szelfikhez egy nyolc megapixeles szenzor használható, ez szintén f/2.0 fényértékkel bír, a pixel mérete 1.12um, a széleslátószög pedig ezúttal nem kevesebb mint 84 fok, így az egész család ráfér majd a fotóra.
Összességében tehát a Nokia újra elkezdi felépíteni a rég elvesztett imidzsét, mindezt pedig teszi a már egyébként is túlterhelt mobilos piacon. A Nokia 6 világos és ígéretes üzenetet jelent az új cégtõl, amely rávilágít, hogy a Nokia még mindig nem más mint az a márkanév, amelyet a felhasználók szerettek hosszú éveken át.