Mobilok helyadatait használja fel az EU a koronavírus miatt

2020.03.26| Android Authority

Okostelefonok helyadatait fogja felhasználni az EU a koronavírus terjedésének nyomon követésére.

A nagy európai távközlési szolgáltatók megállapodtak abban, hogy megosztják az okostelefonok helymeghatározási adatait az Európai Bizottsággal a koronavírus terjedésének jobb nyomon követése érdekében. A Reuters szerint a Vodafone, a Deutsche Telekom, az Orange és öt másik távközlési szolgáltató hétfőn találkozott Thierry Bretonnal az EU belső piaci és szolgáltatási biztosával, a végleges megállapodást szerdán fogadták el.

A Bizottság azt mondta, hogy anonimizálja a helymeghatározási adatokat, hogy megvédje a felhasználók magánéletét. Az adatokat olyan intézkedések összehangolására használják, mint például az orvosi felszerelés biztosítása, a karanténba helyezett betegek holléte, stb. Érdemes azt is megjegyezni, hogy az adatokat törlik a válság végeztével, vagy legalábbis a tisztviselők ezt ígérték. Az európai adatvédelmi biztos (EDPS) állítólag azt mondta, hogy ez, a helyadatok gyűjtésére irányuló projekt nem sérti az adatvédelmi szabályokat.

„A Bizottságnak egyértelműen meg kell határoznia a megszerezni kívánt adatkészletet és biztosítania kell az átláthatóságot a nyilvánosság felé a lehetséges félreértések elkerülése érdekében” - mondta az európai adatvédelmi biztos az Reuters által látott levélben az EU vezetőinek. Az adatvédelmi megfigyelő azt is javasolta, hogy az adatkészlethez való hozzáférés korlátozott legyen. Ennek ellenére vannak aggodalmak, hogy az ilyen helymeghatározó programokat nehéz lehet visszaállítani.

„Az európai adatvédelmi biztos gyakran hangsúlyozza, hogy az ilyen fejlemények általában nem tartalmazzák a visszalépés lehetőségét, amikor a vészhelyzet megszűnik. Szeretném hangsúlyozni, hogy egy ilyen megoldást továbbra is rendkívülinek kell elismerni ”- írta Wojciech Wiewiorowski, az európai adatvédelmi biztos vezérigazgatója a Reuters által látott levélben. Az anonimizált adatokkal kapcsolatos kutatások azt is kimutatták, hogy az nem igazán segíti a magánélet védelmét. A névtelen személyeket újra azonosítani lehet, ha a megfelelő adatpontokat együtt vizsgálják.

Az EU nem az egyetlen olyan régió, amely ilyen szélsőséges helymeghatározási intézkedéseket hajt végre a koronavírus elterjedésének megakadályozására. Az Egyesült Államok kormánya nyilvánvalóan tárgyalásokat folytat olyan technológiai cégekkel is, mint a Facebook és a Google, hogy esetlegesen okostelefonok helyadatait használják fel a világjárvány leküzdésére. Állítólag Indiában egy koronavírus alkalmazást építenek az emberek okostelefonjuk helyének követésére.

 

 

 Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!

A cikkhez kapcsolódó linkek:


Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok


Samsung Galaxy S24: ritka kivétel a zászlóshajók között

Samsung Galaxy S24: ritka kivétel a zászlóshajók között

2024.11.08
| 9to5Google
A Samsung Galaxy S24 egy ritka kivételként került be a világszerte eladott legnépszerűbb okostelefonok top 10-es listájára, domináltak az olcsóbb modellek.
Vékonyabb, mint valaha: jön az iPhone 17 Air, de nagy árat fizetünk érte

Vékonyabb, mint valaha: jön az iPhone 17 Air, de nagy árat fizetünk érte

2024.11.09
| 9to5mac
Az Apple hamarosan bemutathatja az iPhone 17 Airt, amely a dizájnt minden más elé helyezi.
Mi a gond a Samsung Galaxy S szériájának kameráival?

Mi a gond a Samsung Galaxy S szériájának kameráival?

2024.12.19
| SamMobile
A Galaxy S Ultra modellek mindig a Samsung legjobb kamerás készülékei voltak, olyan funkciókkal, mint a 100x Space Zoom vagy a 200 MP-es szenzor.
Így újítja meg a zárolási képernyőt a Samsung

Így újítja meg a zárolási képernyőt a Samsung

2024.11.29
| SamMobile
A Samsung még nem árulta el, mikor indul a One UI 7.0 bétaprogramja, de a szivárgásokból már sok újdonságot megtudhattunk.