Íme öt okostelefon, amin érdemes elgondolkodni valamelyik Samsung Galaxy S21 vásárlása előtt.
A 2021 még alig kezdődött el, de a Samsung már piacra dobta a Galaxy S21 szériát. Az új telefonok nagy akkumulátorokat, nagy teljesítményt és lenyűgöző kijelzőket tartalmaznak, amelyek érdekes javaslatokat tesznek lehetővé. De mi jöhet még szóba, ha most cserélnél telefont és a Galaxy S21 család valamelyik tagja érdekes lett számodra? Lássuk!
Először is a Xiaomi Mi 11. Igaz, hogy még csak Kínában dobták piacra, de hamarosan itt is kapható lesz, ráadásul Snapdragon 888 processzorral, amely erősen partyban van az Európában a Samsungokba tett Exynos 2100-val. Csúcs minőség, hardver, ezúttal a kínai gyártó a kijelzőre koncentrált. A megjelenítő 120Hz-es OLED panel QHD+ felbontással, a 2015-ös Mi Note Pro óta először.
A Mi 11 4600 mAh-s akkumulátort hoz 55W-os vezetékes és 50W-os wireless töltéssel. Bár zoom kamera nincs a hátlapon, de 108 megapixeles fő, 13 megapixeles ultraszéles és 5 megapixeles telefotó akad. Extra a kijelzőbe épített pulzusmérő. A Xiaomi Mi 11 heteken belül érkezik.
Egyértelműen szóba jöhet házon belül az Ultrát leszámítva a tavalyi év slágere, a Samsung Galaxy S20 FE. A nagyon jó ár-érték arányú telefon tökéletes konkurenciája az új Galaxy S21 és S21+ modelleknek. A Galaxy S21 jelenleg százezer forintos felárért erősebb processzort, több RAM-ot, 8K videórögzítést kínál, cserébe a tavalyi évi FE microSD bővíthetőséget és nagyobb akkumulátort ad. Itt már erősen érdemes anyagilag mérlegelni.
Szintén házon belüli jó ajánlat lehet a Samsung Galaxy Note20 Ultra. A2020-as év abszolút csúcsa Exynos 990 chipsettel érhető el nálunk, a kijelzője QHD+ felbontású, 120Hz-es, adottak a Samsung csúcskategóriás extra funkciói, úgymint IP68-as burkolat, vezeték nélküli töltés, DeX támogatás, ebben még van microSD bővíthetőség, ez utóbbi azonban már hiányzik a Galaxy S21-ekből.
A Note20 Ultra mellett szól, hogy a házban rejti az S Pent, nem kell külön megvásárolni hozzá a ceruzát, az ezt tartó tokkal együtt, mint az S21 Ultránál, ez is nagy előnye lehet a 2020 nyarán érkezett okostelefonnak, azonban az S21 Ultra mellett áll a nagyobb, 5000 mAh-s akkumulátor, a dupla mennyiségű és képességű optikai zoom kamerával együtt.
Bár nem teljesen reális, de szóba jöhet az iPhone 12 is több okból. OLED kijelzőt, 5G-t, wireless töltést, vízálló burkolat és csúcskategóriás A14 Bionic processzort kínál az Apple az ősszel megjelent szériával. Árban az iPhone 12 mini 300 ezer forintnál kezdődik, valamivel kevesebbe kerül, mint a Galaxy S21, , cserébe nincs telefotó kamera, kisebb az akkumulátor és csak 64 gigabájt a belső tárhelye. Igaz, cserébe Android helyett iOS fut rajta, ez lehet igény szerint jó vagy rossz hír is.
Talán jobb az összehasonlításhoz az iPhone 12 vagy az iPhone 12 Pro Maxot alapul venni nagyobb akkumulátorral, jobb kamerákkal és 128 gigabájt tárolóval, bár ez esetben 350-470 ezer forintig terjed az ár. Igaz, ennyivel többért nem jár 120Hz-es kijelző, sem ujjlenyomat-olvasó vagy 8K videórögzítés sem.
Végül, de egyáltalán nem utolsósorban itt a sokak kedvence, a OnePlus a 8 Proval, amely 2021-ben is abszolút megállja a helyét a Samsung csúcsa ellen. Prémium kialakítás és anyagok, elképesztő háttértámogatás, sok és gyors frissítés, új funkciók jellemzik, de adott az IP68 burkolat, a cég életében először wireless töltés, QHD+ 120Hz-es OLED panel.
A OnePlus sosem a kamera képességeiről volt híres, valahogy mindig menet közben készítették el a megfelelő szoftvert hozzá, de azért a Sony IMX689-es, 48 megapixeles érzékelő jó alap hozzá, akárcsak az ugyanilyen felbontású ultraszéles szenzor. A OnePlus 8 Pro most 849 euróba kerül 8+128, illetve 949 euróba 12+256 gigabájtos összeállításban a cég honlapján, ez átszámítva 300-340 ezer forintos árat jelent.