Bemutatták az Apple iOS 16-ot, eddigi legnagyobb fejlesztésként említik a zárolási képernyőt!
Az Apple WWDC keynote-ján az iOS lépett először színpadra, és több mint 40 percig tartott, amíg Craig Federighi és csapata mindent elmondott az új frissítésekről. A legnagyobb fejlesztés messze az új zárolási képernyő. Az Apple az eddigi legnagyobb frissítésnek nevezi. Akár egy fotót, akár egy statikus háttérképet, akár az új élő háttérképek valamelyikét állítottad be, testre szabhatod majd a dátum és az idő rész megjelenését. Minden elem mélyen testre szabható különböző betűtípusokkal, színekkel, azok árnyalataival és widgetek hozzáadásával. Testre szabhatja, hogy a dátum és az idő alatt milyen widgetek jelenjenek meg. A zárolási képernyőn megjelenő értesítések mostantól diszkrétebbek - a képernyő alsó részét foglalják el, így nem takarják el a háttérképként elhelyezett fényképet.
Az Apple nem említett semmit a mindig bekapcsolt kijelző üzemmód érkezéséről, így úgy véljük, vagy a funkciót törölték, vagy mégiscsak iPhone 14 Pro exkluzív lesz.
Fókusz - mostantól kiterjed a zárolási képernyőre is. Egyenesen a zárolási képernyőről választhatod ki a kívánt fókuszt, és megváltoztathatod, hogy mely alkalmazások jeleníthetnek meg értesítéseket, a felhasználói felület kinézetét, és ha már túljutottál a zárolási képernyőn, ugyanaz a fókusz folytatódik a kezdőképernyőn is.
Az üzenetek három nagy frissítést kaptak az iOS 16-ban. Mostantól szerkeszthetsz üzenetet, visszavonhatsz egy üzenetet (az Apple ezt küldés visszavonásának nevezi), és a beszélgetéseket olvashatatlannak jelölheted. A diktálás kapott néhány percnyi műsoridőt. Mostantól sokkal jobb és teljesen eszközön belüli (nem igényel adatkapcsolatot). Gördülékenyen válthatsz a diktálás és a billentyűzettel történő gépelés között. Van automatikus hangulatjel-felismerés, automatikus írásjelek és teljes Siri-támogatás.
A Live Text, a funkció, amellyel a fényképekről másolhatsz le szöveget, videóban is működik.
A következő az Apple Wallet. Az iOS 16-ban az alkalmazások hozzáférhetnek majd a Wallethez, hogy ellenőrizzenek, és csak a szükséges információkat oszthatod meg (csak a korodat, a születésnapodat nem). A Walleten keresztül virtuális kulcsokat is megoszthatsz majd az Üzenetekkel, vagy bizonyos harmadik féltől származó alkalmazásokkal.
Az Apple Pay Later lehetővé teszi, hogy egy vásárlást négy egyenlő részletre osszon fel, legfeljebb hat hétig. Az Apple Pay Order Tracking részletes blokkokat ment el a Walletben, és megjeleníti a rendelés nyomon követési adatait.
A továbbfejlesztett Apple Maps további 11 országba érkezik, köztük Franciaországba, Svájcba és Új-Zélandra. A Térképek bevezette a több megállóból álló útvonaltervezést, amely lehetővé teszi, hogy akár 15 megállót is hozzáadhassunk egy utazáshoz. A városélmények Las Vegas 3D-s változatát, valamint hat másik várost, köztük Miamit, Chicagót és Sydney-t is megmutatják. Az új megjelenés 3D-s szkenneléseket, magassági adatokat és tranzitnavigációt tartalmaz majd.
Az Apple bemutatta az új generációs CarPlay-t, amely jövő év végén kerül az autókba. Teljesen újratervezett, és az autóban rendelkezésre álló összes képernyőn működni fog, beleértve a vezető kijelzőjét is. A CarPlay képes lesz olyan adatok megjelenítésére, mint a sebesség, a fordulatszám, az üzemanyag- és a hőmérsékletszint, amelyek közvetlenül a járműből származnak majd. És lehetővé teszi majd a teljes testreszabást az összes képernyőn.
Az iOS fejlesztői előzetese mától elérhető a Developer Program tagjai számára, a nyilvános béta pedig a jövő hónapban érkezik az iOS-felhasználók számára. Az iOS 16 kész verziója szeptemberben érkezik, közvetlenül az iPhone 14 bejelentése után.