A méltán neves kínai gyártó ma végre lerántotta a leplet a Xiaomi Mi 4c okostelefonjáról, amely nem csak jó tudásával, de igen olcsó árával is feladja a leckét a konkurenciának.
Egyelőre hazájában, Kínában lesz elérhető a Xiaomi Mi 4c, azonban remélhetőleg később világszerte rendelhető lesz, így hazánkban is. A Mi 4c külsőleg gyakorlatilag ugyanaz mint a már megismert Xiaomi Mi 4i, azonban tudásban, illetve ár-érték arányban jobb. A Xiaomi Mi 4c-be egy öt colos, full HD felbontású kijelző került, amely így 441ppi pixelsűrűséget jelent, abszolút a felsőkategóriába sorolható. A panelt a Sharp, az AUO és az LG gyártja, méghozzá egy olyan változó frissítési frekvenciát alkalmazó trükkel, amelynek segítségével tíz százalékkal energiatakarékosabb lesz a megjelenítő. Kamera tekintetében a 13 megapixeles, Sony által gyártott IMX258 vagy a Samsung S5K3M2 szenzora áll majd rendelkezésre, az előlapi pedig egy öt megapixeles, széles látószögű szelfi kamera.
A már említett megjelenés tényleg nagyon hasonló, nehéz megtalálni első blikkre a két készülék között, mivel ugyanazt a polikarbonát burkolat és dizájn jellemzi a két Mi modellt. A figyelmes olvasók azonban gyorsan megismerhetik a különbségeket, így például a Mi 4c-be került C típusú USB csatlakozót. Ami a belsőt illeti, nagyméretes ugrást jelent a Snapdragon 615 processzorról való átállás a Snapdragon 808-ra, ez utóbbi olyan készülékekbe került mint az LG G4 vagy a Motorola Moto X Style. Két változat készül a Xiaomi Mi 4c-ből, az egyik két gigabájt RAM-mal és 16 gigabájt tárhellyel érkezik, míg a másik 3 gigabájt RAM-ot és 32 gigabájt tárhelyet kap.
Ami a szoftveres újításokat illeti, olyan újdonsággal támad a Xiaomi Mi 4c mint a MIUI 6 kezelőfelület, amelyre hamarosan érkezik a frissítés, valamint megérkezett az Edge Tap funkció is. Ahogy a neve is mutatja, a telefon oldalát kell megérinteni, így például egy tapintással elindul a kamera app, a dupla tapintás pedig egyenértékű a vissza gomb funkciójával. Az nem tiszta, hogy személyre szabható lesz-e ez a funkció vagy csak a gyárilag beállított opciókat lehet majd használni.
A kínai Xiaomi sikerének egyik kulcsa az alacsony ár, a kisebb tárhelyű modell esetén ez átszámítva mintegy 57 ezer forint, míg a nagyobbnál is csak 66 ezer forint. Ennyi pénzért ilyen tudás azonnal kiváltja az istant get érzést. A Xiaomi Mi 4c mától megvásárolható Kínában a mi.com oldalon fekete, fehér, kék, pink és narancs színekben.