Nálunk járt a feltörekvõ, immár a világranglistán dobogós helyen lévõ kínai gyártó majdnem csúcsmobilja, a Huawei Mate S. Fém ház, ujjlenyomat-olvasó és optikai képstabilizátor jellemzik leginkább. Ja és hogy elsõosztályú. Negatívum a teszt végén.
A Mate S egyik különlegessége a Force Touch funkció, amely a nyomásérzékenységet is képes megkülönböztetni a telefon kijelzõjén, nos sajnálatos módon ez csak a 128 gigabájtos Luxury Edition kivitel privilégiuma, nálunk viszont „csak” a 32 gigabájtos verzió járt, Force Touch nélkül. A nyomásérzékelést elõször szeptember 9-én láthattuk mobilban, az Apple ugyanis ezzel vérte fel az új iPhone-okat és a Huawei sem szeretett vona lemaradni, így az elõzetes pletykák hatására már elõtte, szeptember 2-án bejelentette a Mate S-t, amely akár mérleg helyett is használható a konyhában.
A Mate S felé táplált érzelmeim érdekesen alakultak, hiszen elõször hihetetlenül lelkes voltam, hogy jön a nagyágyú, aztán be kellett látnom, hogy nekem ez a méret már tényleg kicsi (egyéni szoc. problem, abszolút nem a telefon hibája, hál’ istennek rengetegen keresnek ilyen méretû vagy akár még kisebb mobilt), valamint leesett az állam az ára láttán, de errõl a teszt végén. Ennek megfelelõen a kezdeti lelkesedés alábbhagyott, de ez személyes probléma, egy jó darabig ugyanis a következõ telefonomat láttam benne, ezért a pofára esés...
A Huawei Mate S teszt kattintás után folytatódik!