task killer
,android 14
A "Task Killer" alkalmazás, amit néhányan még mindig használnak, használhatatlan lesz az Android 14-től kezdve. Szerencsére.
Az Android korai napjaiban a task killer alkalmazások kifejezetten divatosak és hasznosak is voltak.. A telefon lassú és ócska volt? Könnyen áthidalható volt a finoman szólva is gyenge hardver problémája, csak meg kell “ölni” az összes folyamatban lévő feladatot, és máris gyorsult, a task killer appok a memória felszabadítására és a folyamatok megölésére lett tervezve.
Ez kb. 5 percig megtette a hatását, aztán a telefon jellemzően visszaállt a lassú viselkedésére. És nem, a task killerek nem segítenek meghosszabbítani az Android telefon üzemidejét.
Ahogy az Android fejlődött, a telefonok több RAM-mal, gyorsabb chipekkel és az operációs rendszer szintjén javított többfeladatos képességekkel kerültek forgalomba, a task killerekről már nem beszélnek annyit hosszú évek óta, és az Android 14-től kezdve a Google szigorúan korlátozni kívánja azon alkalmazások működését, amelyek azt állítják, hogy a háttérfeladatok kiiktatásával gyorsabbá teszik a telefont.
Az Android 14-től kezdődően a Google korlátozni fogja a hozzáférést egy bizonyos API-hoz, amelyet ezek a feladatgyilkos alkalmazások arra használtak, hogy egy adott alkalmazás összes háttérfolyamatát leállítsák. Ennek a funkciónak a használata valóban megöli a feladatokat, de csak azért, hogy az operációs rendszernek több erőforrást kelljen az alkalmazás újraindítására fordítania, ha szükséges.
Mivel az Android OS saját beépített natív feladatkezelővel létezik, bízzon abban, hogy a rendszer tudja, mire van és mire nincs szüksége ahhoz, hogy a kívánt módon teljesítsen, és nincs szükség arra, hogy a felhasználó beleszóljon és kényszerítse a folyamatok hidegindítását, amelyeket már el kellett volna tárolni a rendszer memóriájában. Ez mindenféle Android/Linux varázslat, amivel laikusnak nem kell foglalkoznia.
Az Android 14-ben, ha egy alkalmazásnak ezt a módszert kellene használnia, akkor csak a saját háttérfolyamatait tudja leállítani, másik alkalmazásét nem. Mishaal Rahman szerint ez a változás már az Android 14 Developer Preview 1-ben is jelen volt, de a tényleges dokumentáció a DP2-ben így szól.
“Az alkalmazások nem használhatják a killBackgroundProcesses API-t, és nem próbálhatják meg más módon befolyásolni más alkalmazások folyamatainak életciklusát, még régebbi operációs rendszer verziókon sem. Az Androidot úgy tervezték, hogy a gyorsítótárazott alkalmazásokat a háttérben tartsa, és automatikusan leállítsa őket, amikor a rendszernek memóriára van szüksége. Ha az alkalmazás szükségtelenül leállít más alkalmazásokat, az csökkentheti a rendszer teljesítményét és növelheti az akkumulátor fogyasztását, mivel később ezen alkalmazások teljes újraindítását igényli, ami lényegesen több erőforrást igényel, mint egy meglévő, gyorsítótárazott alkalmazás újraindítása.”
Az ilyen alkalmazások fejlesztőinek szóló egyéb üzenetek úgy hangzanak, mint egy értesítés/figyelmeztetés, de egyben fekete-fehér, könnyen emészthető igazság is az ilyen típusú alkalmazásokat továbbra is használó felhasználók számára.
A Google szerint: "Nem lehetséges, hogy egy 3rd-party alkalmazás javítsa egy Android-eszköz memóriáját, teljesítményét vagy hőkezelését. Biztosítania kell, hogy az alkalmazás megfelel a Google Play megtévesztő állítások elleni szabályzatának".
Ez egy pozitív változás, és segíteni fog azon a néhány felhasználónak, akik még mindig azt hiszik, hogy egy alkalmazás segítségével felgyorsíthatják a telefonjukat vagy javíthatják az akkumulátor élettartamát. Szeretne jobb akkumulátor-üzemidőt? Törölje a Facebookot!