A Galaxy Ring elnevezésű Samsung okosgyűrűt idén nyáron mutatták be, és ahogy sokan sejtették, rendkívül kicsi és kompakt eszköz lett.
Azonban ennek az apró méretnek megvan a hátránya is: a gyűrű szinte javíthatatlan. Az iFixit szakemberei szétszerelték a Galaxy Ringet, és kiderült, hogy ahhoz, hogy benézhessenek a belsejébe, meg kell törni a gyűrűt. A külső réteg és a belső részek eltávolítása anélkül, hogy megsérülnének, szinte lehetetlen. Ha egyszer megsérül a gyűrű, gyakorlatilag használhatatlanná válik.
Bár ez nem meglepő a legtöbb ember számára, akik látták már a Galaxy Ringet, mégis érdemes elgondolkodni azon, hogy mi történik majd ezekkel a gyűrűkkel, amikor az akkumulátoruk feladja a harcot. Ebben az esetben a gyűrű csupán egy fémgyűrűvé válik az ujjon, és valószínűleg sokan egyszerűen kidobják majd. A javíthatóság gondolata a legtöbb ember fejében meg sem fordult, amikor a készüléket bejelentették, pedig ezzel számolni kell az idő múlásával.
Mondanunk sem kell, hogy a Galaxy Ring egy vékony, hordható eszköz, tele intelligens funkciókkal. A sima profil alatt a gyűrű apró alkatrészeket rejt (beleértve az apró akkumulátort is), amelyeket egy rugalmas áramköri lapra forrasztanak, amely körbetekerődik. Annyira kicsi, hogy egy hőlégfúvó valószínűleg pillanatok alatt leolvaszt minden alkatrészt a szalagos PCB-ről. A Galaxy Ring lenyűgöző mérnöki szintet mutat, de olyan kicsi, hogy az ilyen karcsú kialakítás mellett nagyfokú javíthatóságra számítani nem lehet. Néhány dolog – például a törött chipek – egyszerűen nem javítható.
A Samsung javítja a fenntarthatóságot, ezért egy jól kidolgozott csereprogram segíthetne enyhíteni ezt a potenciális e-hulladék problémát. Azonban csak az idő fogja megmutatni, hogy a jövő mit tartogat.