Ha összehasonlítjuk a Motorola RAZR-t és a Galaxy Z Flipet, ez utóbbi összeszerelési minősége kiemelkedőbb. Ennek ellenére nem tökéletes.
A RAZR csuklópántja nem az igazi, a Z Flippel ilyen gond nincs. A Motorola elismerte, hogy a RAZR műanyag kijelzőjén lehetnek felületi elváltozások az anyag miatt, a Z Flip viszont a Samsung ultravékony üvegét használja. Egy Amir nevű Twitter felhasználó posztolt egy fotót, amin látható, mennyire törékeny az összecsukható üveg a Samsungon. Amir éppen megkapta a telefonját, kinyitotta a dobozt, levette a védőfóliát a képernyőről, majd becsukta a telefont. Ez az alább látható repedést hagyta maga után a 6.7 colos Infinity Flex kijelzőn.
Received my Samsung Galaxy Z Flip just now. Opened the box. Removed the protective/instruction film. Flipped the phone as you would do since it’s a flip phone and this happened. I heard the crack as well. cold weather?#SamsungGalaxy #ZFlip #samsung pic.twitter.com/j8KLL2vm8d
— Amir (@mondoir) February 14, 2020
Amir szerint a hideg idő miatt lett ilyen törékeny az üveg, ettől függetlenül a Samsung azonnal küldött neki egy hibátlan csere Z Flipet. Eközben az XDA-s Max Weinbach tisztázza a megjelenítőt. A Z Flip ugyanis Dynamic AMOLED kijelzővel rendelkezik és ezen valóban a Samsung által prezentált ultravékony üveg található. Az UTG – ultra thin glass – felett viszont egy műanyag réteg található, azon pedig valóban egy fólia, ám csak ez utóbbit kell eltávolítani a birtokbavételkor. A Z Flip-et letesztelte JerryRigEverything is, aki kíméletlen stressz tesztjeiről híres.
A megjelenítő itt jól láthatóan benyomható, ez ugyanis nem az üveg, hanem a rajta lévő műanyag réteg. A Samsung tehát nem hazudott, van ultravékony üveg, csak épp nem azt nyomkodják a felhasználók. Az 1400 dolláros ár ellenére a Samsung Galaxy Z Flip az Egyesült Államokban online és a boltokból is pillanatok alatt elfogyott, akkora az érdeklődés iránta. Reméljük, nem fogják erősen nyomkodni a kijelzőt, különben sok panaszt olvashatunk még.