38 iF Dizájn-díjat nyert a Samsung

2016.03.02| Samsung

38 iF Dizájn-díjat - köztük egy arany minősítést nyert a Samsung Electronics az idei International Forum Design Awardson. Az elismerések közül huszonhatot a kiváló terméktervezésért, nyolcat a kommunikáció, kettőt a koncepció, egyet-egyet pedig a csomagolás és belsőépítészet kategóriákban ítéltek oda.

„Hatalmas megtiszteltetés számunkra, hogy a termékeink formatervezésével kivívtuk az International Forum Design elismerését” - mondta el BK Yoon, a Samsung Electronics elnök-vezérigazgatója, a Corporate Design Center vezetője. „Ezután is folyamatosan keressük a kihívásokat, és a jövőben is olyan innovatív dizájnt alkotunk, amely a felhasználóink igényeinek mélyreható ismeretén alapul, így maximálisan az ő hasznukat szolgálja.”

Az arany minősítést a Samsung Serif TV-je kapta, amely kialakításának köszönhetően harmonikusan illeszkedik az embereket körülvevő környezetbe, és természetes módon vegyül el a hétköznapi bútorok és különféle háztartási eszközök között. A Serif TV főbb jellemzői közé tartozik: a nagy „I” betűre hasonlító kialakítása, a levehető talpazat, amely lehetővé teszi, hogy a terméket az otthonunkban bárhol elhelyezzük és a hátsó rész anyagborítása, amely minden szögből kiemeli a termék szépségét.

Az arany fokozatú díj mellett a Samsung összesen 26 iF Dizájn-díjat nyert el a termék kategóriában:

  • Galaxy S6 és S6 edge: Mindkét készüléket a fém és az üveg ötvözetének harmóniája jellemzi. A Galaxy S6 edge esetében pedig külön figyelemre méltó a piacon elsőként alkalmazott dual-edge kijelző.
  • Gear S2: A viselhető okoseszköz esetében az egyedi, kör alakú kialakítást és a könnyű kezelhetőséget szolgáló felhasználói élményt (UX) díjazták.
  • Chef Collection hűtőszekrény: A kifejezetten az európai piac igényeire tervezett hűtőszekrény előnye, hogy a Kitchen Fit kialakításnak köszönhetően könnyedén beilleszthető bármilyen konyhabútorba.
  • AddWash elöltöltős mosógép: A kis ablakkal ellátott mosógép használata kényelmes, hiszen az ajtó kinyitása nélkül, akár a mosási program közben is hozzáadhatók újabb ruhadarabok.
  • System Air Conditioner 360 Cassette: A kör alakú, mennyezetre szerelhető légkondicionáló berendezés egyenletes légelosztással, 360 fokos tartományban képes biztosítani a megfelelő hőmérsékletet.
  • MX3 nyomtató: Az A3-as méretű, multifunkciós nyomtató az egyszerű kezelhetőség érdekében 7 hüvelykes kijelzővel rendelkezik.

38 iF Dizájn-díjat nyert a Samsung

Akciós tokok és tartozékok – katt ide! Akciós tokok és tartozékok – katt ide!

Az egyéb kategóriákban a Samsung 12 további díjat nyert el. Az elismerésben részesülő legfontosabb termékek és koncepciók a következők:

  • Galaxy Note5 UX: Az okostelefon felhasználói élményét (UX) a kommunikáció kategóriában díjazták, amiért lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a kijelző bekapcsolása nélkül készíthessenek jegyzeteket a készülékhez tartozó S Pen-nel.
  • Visual Identity Toolkit: A szintén a kommunikáció kategóriában díjazott Visual Identity Toolkit egy, a Samsung nyomtatási megoldások digitális és online felületeihez kapcsolódó egységesített irányelv-készlet.
  • TV UI (UI sáv): A szakmai koncepció kategóriában díjazott TV intuitív felhasználói felülete (UI) a médiatartalmak közti navigálás újfajta élményét hozza el a felhasználók számára.
  • Bosszúállók kiadás: A Bosszúállók című film által ihletett, limitált kiadású Galaxy S6 edge változat a csomagolás dizájn kategóriában nyert díjat.
  • Samsung d’light: A kiállítótér a Samsung márkaélmény és a vállalat legújabb termékeinek és megoldásainak bemutatására kínál lehetőséget. A standot a belsőépítészeti kategóriában ismerték el.

Az International Forum Design 1953-ban, Németországban rendezte meg először az iF Dizájn Díjátadót. Az elbírálás során a termékeket a tervezésük, az anyaghasználatuk és az innovativitásuk alapján átfogóan értékelik, és a következő hét kategóriában díjazzák: Termék, Csomagolás, Kommunikáció, Belsőépítészet, Szakmai Koncepció, Szolgáltatástervezés és Építészet.



messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



iOS 26.2: Négy újítás, amit minden nap használni fogsz

iOS 26.2: Négy újítás, amit minden nap használni fogsz

2025.12.12
| 9to5mac
Az új iOS 26.2 frissítés tele van olyan fejlesztésekkel, amelyek érezhetően kényelmesebbé teszik a mindennapi iPhone-használatot.
A Galaxy S23 Ultra 10x zoomját hiányolja minden fotós – miért volt ez a Samsung egyik legjobb kameramegoldása?

A Galaxy S23 Ultra 10x zoomját hiányolja minden fotós – miért volt ez a Samsung egyik legjobb kameramegoldása?

2025.11.14
| SamMobile
A 10x optikai zoommal felszerelt Galaxy S23 Ultra egyedi hardveres előnyeit a Samsung azóta sem tudta teljesen pótolni, pedig ez volt az a funkció, ami valóban különlegessé tette az Ultrát.
7 hatalmas újítás, amiért a Galaxy S26 Ultra minden eddigi Samsungot lekörözhet

7 hatalmas újítás, amiért a Galaxy S26 Ultra minden eddigi Samsungot lekörözhet

2025.10.29
| Phone Arena
A Samsung hamarosan bemutatja legújabb csúcskészülékét, a Galaxy S26 Ultra modellt, amely már most hatalmas izgalmat váltott ki a technológiai világban.
Honor Magic 8 Pro globális premier: a standard modell rejtélyesen eltűnt

Honor Magic 8 Pro globális premier: a standard modell rejtélyesen eltűnt

2025.12.01
| Android Central
A gyártó világszerte bemutatta a Magic 8 Pro-t, de a sima Magic 8 sehol sincs – kérdés, hogy később érkezik-e, vagy kizárólag a kínai piacnak szánták.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Használja a telefonja AI-alapú fotószerkesztő funkcióit (pl. tárgyak eltávolítása, Magic Eraser, háttércsere)?


Igen, rendszeresen használom
Igen, alkalmanként kipróbálom
Tudok róla, de nem használom
Nem tudom, milyen funkciók ezek
Inkább a hagyományos fotókat kedvelem



Korábbi szavazások eredményei