A "Good Hands People" szerint a folyadéktól már nem félnek annyira az okostelefon-tulajdonosok, mint a potenciális "telefongyilkostól".
Nem is volt annyira régen, amikor még esőben nem vettük elő szívesen a telefonunkat, nehogy elázzon és baja legyen. Az Allstate Protection Plans legfrissebb felmérése azonban azt mutatja, hogy az amerikaiak nyolc olyan konkrét problémától tartanak, amelyek közül a vízkár az első öt mögé került.
Az amerikai okostelefon-tulajdonosok szerint az első számú félelem, amely a válaszok vezető 34%-án szerepel, a sérült képernyő. Ez jogos, mivel a képernyő az okostelefon azon része, amelyet állandóan nézünk, ha a készüléket a kezünkbe vesszük. Az amerikaiak 45%-a naponta legalább 5 órát tölt telefonja képernyőjének használatával, ezért 27%-uk egy nap vagy annál kevesebb idő alatt megjavítja a képernyőjét.
Az amerikaiak 54%-a filmeket vagy televíziós műsorokat néz telefonján a hagyományos televíziózás helyett, ami nagy oka annak, hogy tavaly 10,2 milliárd dollárt költöttek a sérült képernyők cseréjére. Ez háromszorosa volt a 2018-ban elköltött összegnek (3,4 milliárd dollár).
Némileg meglepő módon a Wi-Fi és a csatlakozási problémák a második helyen állnak, miután a válaszok 19%-a említi őket. Ha nincs kapcsolat, a telefon egy óriási zseblámpa vagy papírnehezék.
Az érintőképernyővel kapcsolatos problémák a harmadik helyen állnak, az Allstate által kapott felmérési válaszok 13%-án. Ha a telefon nem regisztrálja megfelelően az érintéses bemeneteket, szinte lehetetlen használni. Egy másik meglepetés, a töredezett sarkok és oldalak a negyedik helyen végeztek, miután a válaszok 11%-ánál megjelentek. Ez csak látványos probléma, nem akadályozza a használatot, és többnyire egy tok használatával megoldható.
A 11%-os ötödik helyen álló töltési problémák egyre feljebb került a listán. Ha sérült portról van szó, a vezeték nélküli töltés lehet a megoldás. Ha valami másról van szó, akkor komoly problémáról beszélünk, mert nem egy eldobható telefonra költötte senki a nehezen megkeresett pénzét.
A hatodik hellyel a beázás 10%-kal kikerült az öt legnagyobb aggály közül. A legtöbb csúcskategóriás telefon rendelkezik bizonyos típusú víz elleni védelemmel, bár ez a védelem idővel gyengül, ahogy öregszik a vízzáró tömítő anyag. A legtöbb zászlóshajó akár 30 percre is elmerülhet közel 5 méteres tiszta vízben, és ez nem okoz gondot a további működésben. Egy nagy probléma: ha a gyártók annyira hirdetik telefonjaik IP-besorolását, miért nem veszik bele a vízkárokat a garanciába?
A hangszóróval kapcsolatos problémák (9%) és a mikrofonproblémák (10%) a hetedik, illetve a nyolcadik helyen állnak a felmérésben. Mindkettő egyformán rossz, mivel az utóbbi megakadályozza a hanggal aktiválható szolgáltatások használatát, beleértve a digitális asszisztenseket, az előbbi pedig megakadályozhatja, hogy hallja a telefonját. A biztosító egyéb információi szerint az amerikaiak 37%-a rongált meg egy készüléket az elmúlt évben, de csak 15%-uk veszett el véglegesen vagy lopták el készülékét.
A telefonjavítás drágább, mint azt a legtöbb amerikai gondolná. A felmérés kimutatta, hogy 47%-uk úgy gondolja, hogy a telefonjavítás 150 dollárba vagy kevesebbe kerül. A valóságban egy nem biztosított iPhone 15 képernyőcsere 279 dollárba, a Galaxy S23 Ultra képernyőcsere pedig 209 dollárba kerül. A belső képernyő cseréje egy nem biztosított Pixel Fold esetében akár 900 dollárba kerülhet!
Sajnos nem biztos, hogy pusztán egy telefonra elég a telefonra tenni egy tokot. Tavaly az amerikaiak 83%-a tokba tette telefonját, de ezeknek a telefonoknak 50%-a ennek ellenére megsérült a tokban, szemben a 2020-as 21%-kal. A tokok vagy nem olyan védelmet nyújtanak, mint korábban, vagy a sérülések egyre nagyobbak.
Az Allstate adatai szerint tavaly 90 millió amerikai rongált meg egy telefont, és az amerikaiak együttesen 17,9 milliárd dollárt költöttek azok javítására és cseréjére.
Böngésszen tovább legfrissebb híreink között!