Sokan készítenek otthon hobbiból gyertyákat, mert a kreatív tevékenység stresszoldó hatással bír, ráadásul gyönyörű a végeredmény, nem is beszélve a praktikusságáról.
További friss Telefongurus hírek erre!
Még ajándéknak is tökéletes egy szép formájú, színes gyertya, aminek értékét csak növeli, hogy saját kezűleg készítettük.
Azonban ez a folyamat nem mindenki számára sikeres, mert amilyen egyszerűnek látszik, úgy megvannak a buktatói is. A Soapcenter gyertyaöntő szilikonformái segítenek az alkotásban, de nem mindegy, hogyan használjuk ezeket.
A továbbiakban megnézzük, melyek azok a dolgok, amelyekre érdemes odafigyelnünk, hogy ne érjen minket csalódás a folyamat végén, és ne kelljen kidobni az elkészült művet.
Elengedhetetlen az alapos tisztítás
A szilikonforma akkor fog tökéletes gyertyát kiadni magából, ha tiszta állapotban van, mikor beleöntjük a viaszt. Alaposan kell dolgozni, mert sokszor nem látható, de a forma falán, a sarkokban, a hajlatokban maradhat viasz. Ezektől meg kell szabadítani, különben a következő gyertya foltos lesz.
Sok módja van a szilikonforma tisztításának, a legjobb, ha sütőbe tesszük egy tepsibe, fejjel lefelé. 70-80 fok elegendő lesz, csak tegyünk alá sütőpapírt, arra pedig papírtörlőt, hogy erre olvadjon a viasz. Ha teljesen leolvadt, töröljük szárazra, majd olajozzuk be. A sarkokra és a hajlatokra különösen figyeljünk. Ezután tegyük vissza a formát a meleg sütőbe.
Meleg és türelem
A legbiztosabban akkor lesz tiszta a gyertyaöntő forma, ha a művelet előtt végezzük a tisztítást. További előnye, hogy a sütő melege is felhasználható, amíg elkészül a viasz, a forma a kikapcsolt sütőben pihenhet, nem lesz hideg.
Majd ha már beleöntöttük a viaszt a formába, a még meleget adó sütő ideális hely lesz a lassú kihűléshez. Tehát fontos, hogy kellően meleg legyen a viasz, a forma és a helyiség hőmérséklete is, mert ha a három közül valamelyik nincs meg, könnyen lehet, hogy nem fog sikerülni a forma.
Egy gyertyakészítő legfőbb erénye a türelme. Nem szabad túl korán kiszedni a formából, a belsejének is szobahőmérsékletűre kell hűlnie, méghozzá lassan. Minél vastagabb és minél tömörebb a gyertya, annál hosszabb a hűlési idő, ezt ne felejtsük el.
Használni is tudni kell!
A szilikonforma nagy előnye, hogy egyenletesen tartja a hőt, ezzel hozzájárul a szép végeredményhez. Ha figyelünk a felvázolt helyzetekre, és ennek megfelelően járunk el, bizonyosan szép gyertyák fognak kikerülni a kezeink közül.
Láthatjuk tehát, hogy a jó minőségű eszközök nem elegendőek, tudni kell ezeket optimálisan használni. De ha megvan a tökéletes kellék, illetve a tudásunk is ahhoz, hogy rendeltetésszerűen alkalmazzuk, akkor biztosak lehetünk benne, hogy valami különlegeset alkotunk.
Mikor nem lett jó a gyertyánk? Ha fehér foltok maradnak a felületén, vagy buborékok vannak belül, esetleg eltörik kiszedéskor. Ha a gyertyaöntő szilikonforma magába szívja a festéket, számítsunk rá, hogy a következő gyertyát el fogja színezni. Ezért fontos a minőség és a helyes használat.