Amikor egy nagy értékű berendezést megvásárolunk, hogy könnyebbé és kényelmesebbé tegye az életünket, vagy esetleg általa plusz élményekkel gazdagodhassunk, egy csomó karbantartási és fenntartási feladatot is kapunk vele. Mondhatjuk azt, hogy mindez a csomag része.
Böngésszen tovább legfrissebb híreink között!
Egy autó fenntartása is elképzelhetetlen az időszakos szervizelések nélkül. Miért lenne ez másképp a kerti vagy családi medencék esetében? Van egy jó hír azonban: egy medence tisztítása sokkal egyszerűbb folyamat, mint azt elsőre el szokták róla képzelni. Természetesen vannak nagyon lényeges és kihagyhatatlan elemei, de az egész folyamat azon áll vagy bukik, hogy rendszeresen végezzük-e és nem hagyunk-e ki lényeges lépéseket.
Ha jól végezzük, az eredmény a sok, gondtalan és feledhetetlen közös csobbanás lesz több szezonon keresztül, valamint a tökéletesen üzemelő és nem károsodott medence és medencefelszerelés.
Fontos a rendszeresség és az alaposság
Hogy a medencében lubickolók mindenkor biztonságban, az egészségügyi kockázatoktól tökéletesen védve pancsolhassanak, bizony több feladatot is el kell végezni, mint például a kisebb-nagyobb szennyezőanyagok eltávolítása, a mikroorganizmusok elleni védekezés és az algamentesítés. Emellett még persze a medence alkatrészeinek megóvása is nagyon fontos szempont. Ugyanis ha a víz minősége nem megfelelő, akkor sokkal hamarabb tönkremehetnek az értékes és nagyon fontos tartozékok és csövek, ami köztudottan nem pénztárcabarát következményekkel jár.
Nézzük tehát, mit kell elvégezni naponta és mit időszakosan!
Alapvető védelmi tennivalók
A nagyobb koszokat leszedőhálóval tudjuk kihalászni és a vízfelszínt a speciális szűrővel, a szkimmerrel lehet tisztán tartani. Ez segít a medencébe került leveleket, egyéb növényi részeket, rovarokat befogni. Mindez azért nagyon fontos, mert ha ezek lemerülnek a medencefenékre, hamar beindulnak a bomlási folyamatok, ami káros. A felfújható, csővázas és fémpalástos medence tisztításához a Medence Óriásnál kiváló szűrőberendezések kaphatók. Egy ilyen berendezést a vízforgatóval összekapcsolva hatékony első védelmi vonalat tudunk képezni a szennyezőanyagok elleni küzdelemhez.
A szűrőközeggel ellátott vízforgató készülékkel az apró, szabad szemmel nem látható részecskéktől lehet a medence vizét megtisztítani. Többféle szűrőközeg kapható, melyek nagyon jó hatásfokkal tisztítanak.
Hasznos vegyszerek
Így vagy úgy bizonyos vegyszerekre szükségünk lesz. Az optimális pH-t, melynek ideális értéke 7,2-7,6 között van, a kemény víz elkerüléséért kell beállítani. Ez nemcsak a medence alkatrészeinek vízkövesedését gátolja, hanem még a fertőtlenítéshez szükséges klór mennyiségét is befolyásolja. Fontos még a pelyhesítőszerek és az algaölő rendszeres alkalmazása is és a medenceporszívóval való tisztítás. A rendszeresség pedig alap az egészséges, tiszta víz eléréséhez.