A Geekbench tegnap eltávolította a OnePlus 9 és OnePlus 9 Pro modellek tesztjét benchmark oldaláról csalásra hivatkozva.
Most a cég válaszolt, itt olvasható a teljes szöveg:
„Kiemelt szempontunk, hogy termékeinkkel mindig nagyszerű felhasználói élményt nyújtsunk, részben azon alapulva, hogy gyorsan reagálunk a felhasználói visszajelzésekre. A OnePlus 9 és 9 Pro márciusi bevezetését követően néhány felhasználó felhívta a figyelmünket több területre, ahol javíthatnánk az eszközök akkumulátorának élettartamát és hőkezelését.
Ezen visszajelzés eredményeként a K + F csapatunk az elmúlt hónapokban azon dolgozott, hogy optimalizálja az eszközök teljesítményét, amikor a legnépszerűbb alkalmazásokat - köztük a Chrome-ot is - használja a felhasználó, így a processzor a lehető legideálisabb, de nem a maximum teljesítményre kapcsol, ez segített a zökkenőmentes élmény biztosításában, miközben csökkentette az energiafogyasztást.
Ez ugyan befolyásolhatja az eszközök teljesítményét egyes benchmarking alkalmazásokban, de mindig arra törekszünk, hogy tegyünk meg mindent annak érdekében, hogy javítsuk az eszköz teljesítményét a felhasználóink számára.”
Az AnandTech tehát észrevette, hogy az OxygenOS alapvetően nem engedi, hogy a legnépszerűbb és legismertebb alkalmazások, beleértve a saját rendszeralkalmazásait is, a Snapdragon 888 chipset "elsődleges" magját használják. Úgy tűnik, hogy ezt a teljesítmény-fojtást feketelista használatával alkalmazzák, bár a vizsgálat nem találta meg a tényleges listát a kódban. De több tucat tesztelt alkalmazással meglehetősen egyértelmű lett - hacsak nem egy viszonylag ismeretlen alkalmazás, a OnePlus 9/9 Pro bármelyik alkalmazása automatikusan megkapja ezt a fojtási viselkedést, a futó alkalmazás és nem a viselkedése alapján.
Ez az utolsó ok, amiért a Geekbench úgy érezte, hogy ez benchmark manipulációnak felel meg, bár nem a hagyományos értelemben. Korábban sok céget „kaptak rajta” különleges nagy teljesítményű módok használatán, ha benchmark futott, ez pedig irreálisan jó értékeket hozott az adott modelleknek. Ez közvetlen manipuláció, mivel a normál napi használat során nem tudta elérni ugyanazt a módot.
Kattintson ide a Telefonguru legfrissebb híreiért!
Bár a OnePlus által itt alkalmazott módszer éppen az ellenkezője, a végeredmény ugyanaz, nevezetesen az, hogy a telefon a hardverének „több részét” használja benchmarkokban, és nem bármelyik alkalmazásban, amelyet esetleg használ nap mint nap.
Statement from OnePlus: https://t.co/N6bs6KhZqL pic.twitter.com/o80jHOXiCT
— Mishaal Rahman (@MishaalRahman) July 7, 2021
Természetesen lehet vitatkozni azon amúgy is, hogy a szintetikus benchmark értékek mennyire pontosak a valódi mindennapok teljesítményében, de a OnePlus esetében ez a kép hihetetlenül irreális. Sejtettük, hogy az üzemidő javulásához van köze, de azon belül kérdéses, hogy erről miért nem tájékoztatta egyenesen a felhasználókat.
Vagy még inkább: miért nem engedi, hogy a felhasználó dönthesse el, a kiegyensúlyozott vagy a maximális teljesítményt szeretné kihasználni, akár az üzemidő rovására is. Bár a OnePlus nem tett említést erről, de azért arra is kíváncsi lennénk, hogy ennek van-e köze ahhoz, hogy maga a Snapdragon 888 chipset sem igazán akkumulátorbarát.