Azt sem állítjukom, hogy ismerjük a következményeit annak, hogy a kínai kormány tudja, mit nézünk a TikTok-on, de inkább ne tegyék. Inkább azt szeretnénk, ha egyetlen kormány sem tudná.
"Egy dologgal egyetértek, hogy a hozzáférést bármilyen algoritmushoz, amelyet a tartalom népszerűsítésére használnak, politikai célokra lehet felhasználni. Töltsd meg minden felhasználó idővonalát Trump- vagy Biden-párti vagy bárki-párti videótartalmakkal, és ez megingat néhány potenciális szavazót. Nem jó, ha dezinformációt tolnak, mint ahogy az a Facebook esetében történt.
Egy dolgot azonban tudok - az igazi megoldás a fogyasztói adatvédelmi törvények megerősítése. Az amerikai kormány tiltakozik az ellen, hogy Kína hozzáférjen az amerikai felhasználók adataihoz, és egy tartalomsemleges adatvédelmi törvény foglalkozik ezzel. Ez megvédi az amerikai felhasználók adatait a Meta, a Google, az Amazon és minden más cégtől. Emellett olyan módon is segít, amivel a legtöbb ember nem is számol, amikor arról van szó, hogy a tényleges kormányok hozzájutnak az Ön adataihoz.
A kínai kormány igény szerint hozzáfér a felhasználói adatokhoz. Ez eltér más országoktól, például az Egyesült Államoktól, ahol végzésre van szükség. Ha a kínai kormány azt mondja a Google-nek vagy az Apple-nek, hogy a kínai felhasználó összes adatát kéri, akkor megkapja, és nem kell bírósági úton visszavágni. Sajnos az amerikai kormánynak is vannak megoldási módjai, és azt vesz el, amit akar.
Ennek egyik módja az adatbrókereken keresztül történik. Ezek a cégek az alkalmazá-sfejlesztőkkel vagy a hirdetési szolgáltatókkal együttműködve személyes adatokat gyűjtenek, majd eladják azokat a legtöbbet ajánlónak, ami gyakran állami és szövetségi kormányzati szervek is.
Egy másik módja annak, hogy megkerüljék a bosszantó negyedik kiegészítést, hogy más kormányok, például az Egyesült Királyság, végezzenek keresést és lefoglalást, majd a terrorizmus elleni globális háború ürügyén továbbadjanak mindent, ami érdekel. Igen, ez valóban megtörténhet.
Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!
Talán ez az oka annak, hogy az USA nem szorgalmazza a magánélet erősebb védelmét. Elgondolkodtató, nem igaz?
Mindenesetre a TikTok betiltása csak egy sebtapasz, ami sok embert felbosszant. Még csak nem is egy nagyon jó sebtapasz, és ezt olyasvalaki mondja, aki szerint az alkalmazás pont annyira rossz, mint amennyire a "kormány" szerint az.
Ha valóban meg akarják akadályozni, hogy a "rosszfiúk" hozzáférjenek a felhasználói adatok kincsesbányájához, akkor szigorúbb törvényeket kell alkotni azok védelmére, és kemény büntetéseket kell kiszabni, ha a vállalatok megszegik azokat. Ha nincs adatgyűjtés, az azt jelenti, hogy az adatokat nem osztják meg a kommunista kínai mumussal."