2021. 07. 01-jén életbe lép az EU által a tagországoknak kötelezővé tett új, 22 euró alatti áruk áfamentessége. De hogyan?
Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!
A LEGFONTOSABB ÁFA 2021 VÁLTOZÁSOK:
- 2021. július 1-jétől az Európai Unió valamennyi országában, így Magyarországon is megszűnik az unión kívülről érkező 22 euró alatti áruk áfamentessége. Egységesen valamennyi, 150 eurónál alacsonyabb értékű áru után áfát kell fizetni.
- Az Európai Unióba érkező, árutartalmú küldeményekre minden esetben vám-árunyilatkozatot kell benyújtani.
- A Magyar Posta a 150 euró érték alatti áru tartalmú küldemények vámkezelését, vám elé állítását jogszabályi felhatalmazás alapján a NAV-val közösen kialakított speciális vámkezelési eljárás keretében, automatikusan végzi. A vámkezelés külön címzetti megbízás nélkül történik, gyorsítva és egyszerűsítve a 3. országból származó, áru tartamú küldemények vám elé állítását.
- A postai vámügynöki szolgáltatás díja termékértékhez igazítottan a magánszemélyek részére sávos lesz. Az új folyamatban elsődlegesen az online fizetést javasoljuk, amelyhez díjelőny is társul!
A fő gond, hogy még mindig nem tudni, pontosan mennyivel is kell többet fizetni egy-egy, akár filléres rendelésért. Jelenleg a Posta sem tudja: „Az új vámkezelés miatt megváltoznak a postai vámügynöki szolgáltatás jelenlegi díjai is. A többi postai díjváltozáshoz hasonlóan, ÁSZF-ben adunk ki közleményt, legkésőbb a díjváltozást megelőző 15. napon.”
Bár teljesen nonszensz, de új infó, miszerint akkor is fizetni kell vámügyintézési díjat, ha a kereskedőnél rendeléskor kifizetjük az áfát. A magánszemélyek által fizetendő sávos díjakat is egyelőre homály fedi így kevesebb, mint négy héttel az életbe lépés előtt.