Április 15-én jön a fém kínai okostelefon

2015.02.05| Phone Arena

A Huawei április 15-én mutatja be a P8-at Londonban, ám nem várható Windows Phone modell már idén.

A Huawei április 15-én mutatja be a P8-at Londonban, ám nem várható Windows Phone modell már idén. Alig pár napja bukott le a Huawei P8 burkolatának egyik prototípusa. Bár legtöbben úgy gondolták, hogy a feltörekvő kínai gyártó a Mobile World Congressen mutatja be idei csúcsmodelljét, várhatóan bő másfél hónappal csúszik a bemutató, egészen április 15-ig.

Április 15-én jön a fém kínai okostelefon

A P8 állítólag 5.2 colos, 1080p felbontású kijelzővel és a saját fejlesztésű, nyolcmagos Kirin 930 processzorral, valamint 3 gigabájt RAM-mal, és egy 13 megapixeles, optikai képstabilizátorral is ellátott kamerával érkezik. A fém, várhatóan unibody ház alatt egy 2600 mAh-s akkumulátor gondoskodik majd a hosszú készenlétről. Jie JinJin, a gyártó vezérigazgatója elárulta, a P8 továbbviszi a Huawei P szériájának karcsú dizájnját, de nem hagyják, hogy egy-egy funkció az akkumulátor üzemidő kárára kerüljön a tudáslistába, így ez az oka, hogy nem a 2K felbontást választották. Az is kiderült, hogy idén egyáltalán nem tervezi a gyártó Windows Phone modell kiadását és egyelőre a Windows 10-től is távol tartják magukat. Shao Yang, a Huawei mobilokért felelős elnöke szerint azért döntöttek így, mert minden WP mobil pontosan ugyanolyan és rendkívül kis mozgásteret engedne a Microsoft a gyártóknak a módosításokhoz, szemben az Androiddal, ahol teljesen egyedi megjelenést biztosíthatnak a felhasználóknak. A telefon állítólag nagyjából 480 eurós áron debütál.



Illik hozzá egy tok? Rendeld meg most! Illik hozzá egy tok? Rendeld meg most!

A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



A Galaxy S23 Ultra 10x zoomját hiányolja minden fotós – miért volt ez a Samsung egyik legjobb kameramegoldása?

A Galaxy S23 Ultra 10x zoomját hiányolja minden fotós – miért volt ez a Samsung egyik legjobb kameramegoldása?

2025.11.14
| SamMobile
A 10x optikai zoommal felszerelt Galaxy S23 Ultra egyedi hardveres előnyeit a Samsung azóta sem tudta teljesen pótolni, pedig ez volt az a funkció, ami valóban különlegessé tette az Ultrát.
7 hatalmas újítás, amiért a Galaxy S26 Ultra minden eddigi Samsungot lekörözhet

7 hatalmas újítás, amiért a Galaxy S26 Ultra minden eddigi Samsungot lekörözhet

2025.10.29
| Phone Arena
A Samsung hamarosan bemutatja legújabb csúcskészülékét, a Galaxy S26 Ultra modellt, amely már most hatalmas izgalmat váltott ki a technológiai világban.
Samsung Galaxy Trifold – Három akkumulátor a forradalmi hajlítható telefonban

Samsung Galaxy Trifold – Három akkumulátor a forradalmi hajlítható telefonban

2025.10.10
| Android Central
Egy frissen kiszivárgott kép és szabadalmi dokumentum alapján úgy tűnik, hogy a Samsung egészen újszerű technikai megoldással készül a közelgő Galaxy Trifold modellhez.
Az iPhone 20 lehet az első Apple, ami legyőzi a kínai csúcskamerákat

Az iPhone 20 lehet az első Apple, ami legyőzi a kínai csúcskamerákat

2025.10.28
| Phone Arena
Az Apple a jelek szerint valóban nagy dobásra készül az iPhone 20 kapcsán, amely nemcsak az ikonikus okostelefon 20. évfordulóját ünnepli majd 2027-ben, hanem technológiai szempontból is új korszakot nyithat a mobilfotózásban.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Milyen telefontokkal védi telefonját?


nem használok tokot
a lehető legolcsóbbat veszem
designos tokot használok
a legnagyobb védelmet nyújtó tokot veszem



Korábbi szavazások eredményei