Az Európai Bizottság betiltja a TikTokot az alkalmazottak eszközein, és ez valószínűleg tovább fog gyűrűzni.
A TikTok bajban van. Legalábbis úgy tűnik. Az Egyesült Államokban és az Európai Unióban az őrülten népszerű rövid videómegosztó platform ellenőrzés és bizalmatlanság előtt áll. Most pedig a Politico arról számol be, hogy az Európai Bizottság munkatársai biztonsági aggályok miatt megtiltották a TikTok használatát.
Állítólag kapcsolatok vannak a kínai technológiai cégek és a Kínai Kommunista Párt között, és a Nyugat egyre inkább megijed ettől. Emellett az embereket egyre jobban foglalkoztatja, hogy a TikTok információkat gyűjt a világ minden tájáról.
Egy meg nem nevezett tisztviselő azt mondta a Politico munkatársainak, hogy az uniós alkalmazottakat arra utasították, hogy távolítsák el a TikTokot hivatalos eszközeikről, és hogy az alkalmazást a személyes eszközeikről is el kell távolítani, ha véletlenül munkával kapcsolatos alkalmazások vannak az említett eszközökön.
Az EB alkalmazottai csütörtök reggel e-mailben kapták meg az információt. Az alkalmazottaknak március 15-ig kell eltávolítaniuk a videómegosztó alkalmazást. A határidő lejárta után az alkalmazással telepített eszközök nem megfelelőnek minősülnek, amit az e-mailben is aláhúztak.
Kattintson ide a Telefonguru legfrissebb híreiért!
Valószínűleg az Európai Unió Tanácsa és Parlamentje is hasonló tilalmat fog követni, de a Parlamentnek több időbe telhet egy ilyen művelet végrehajtása.
A TikTok az Egyesült Államokban is hasonló megoldásokkal szembesült. Az Egyesült Államokban az alkalmazást decemberben betiltották az összes szövetségi kormányzati eszközön az aggodalmak miatt, hogy az alkalmazás kémkedhet.
A TikTok anyavállalata, a ByteDance Kínában található. A TikTok vezérigazgatója, Shou Zi Chew március 23-án várhatóan tanúskodni fog az Egyesült Államok Kongresszusa előtt – a megbeszélés témája: a TikTok esetleges kockázatai az Egyesült Államok nemzetbiztonságára nézve.