Az iOS 18.2-es verzióban az Apple jelentős átalakítást hajtott végre a Mail alkalmazásban, amely mostantól a bejövő e-mailek kezelését új kategorizálási rendszerrel könnyíti meg.
További friss mobiltelefonos hírek! Kattintson ide!
Az iOS 18.2 hatalmas kiadás a felhasználók számára. Az új Apple Intelligence funkciók az egyik fő fénypont, de a Mail alkalmazás is, amely minden idők legnagyobb újratervezését kapja. Íme minden újdonság.
Amikor megnyitja az Apple Mail alkalmazását az iOS 18.2 alatt, az újratervezés szinte azonnal szembetűnő. A postafiókok képernyője ugyanúgy néz ki, mint eddig, de a bejövő üzenetek megnyitása néhány nagy változást mutat.
Esztétikailag az Apple mostantól a postafiók részeként hangsúlyozza a küldő kapcsolati fotóit. Ahol korábban csak egy csomó szöveget láttál, ott most már szín és kép is van hozzá. Alapvetően a bejövő üzenetekben lévő e-mailek nagyjából úgy néznek ki, mint az Üzenetek alkalmazásban lévő szálak, bal oldalon egy kontaktfotóval.
Ez a változás kapcsolódik az Apple új Branded Mail eszközeihez a vállalkozások számára. Egy vállalkozás mostantól feltöltheti a logóját, hogy azt ne csak a Mailben, hanem a Telefon alkalmazásban és az Apple Pay felületén is használhassa kontaktképként, amikor érintés nélküli fizetést végez. De ha egy vállalkozás ezt még nem tette meg, akkor helyette az Apple Térképekből származó helyikonokat alkalmazzák itt.
Az iOS 18.2 alapvető változást hoz a bejövő üzenetek működésében. Az Apple Mail mostantól automatikusan négy kategóriára osztja a bejövő leveleket: Elsődleges, Tranzakciók, Frissítések és Promóciók. Az e-mailek automatikusan rendeződnek, ahogyan beérkeznek, és minden kategória két részre van osztva: "Új üzenetek" és "Régebbi üzenetek".
Egy szép húzás, hogy opcionálisan beállíthatja a Mail értesítési jelvényeinek számát, hogy csak az elsődleges kategóriában lévő új üzenetek számát tükrözze, vagy dönthet úgy is, hogy a korábbiakkal megegyezően az összes üzenetet számolja.
Ha az Apple kategorizálási rendszere olyan kategóriába helyezi az üzeneteket, amely nem tetszik, akkor kézi módosításokat végezhet, amelyek a továbbiakban is megmaradnak. Lehetőség van arra is, hogy egy adott feladótól származó üzeneteket automatikusan az Ön által választott kategóriába küldje, ahelyett, hogy az Apple rendszere választana Ön helyett.
Ha nem vagy nagy rajongója az új kategóriarendszernek, kétféleképpen is visszakaphatod a régi, egységes postaládádát. Alapértelmezés szerint a Mail alkalmazás csak a négy felsorolt kategóriát mutatja. De létezik még egy rejtett 'Minden levél' nézet. Bármelyik bejövő postafiók-kategóriát is nézi, balra húzva az "Összes levél" nézetre léphet.
Ha pedig teljesen ki szeretné kapcsolni a kategóriákat, a jobb felső sarokban lévő három pontra koppintva válthat a Kategóriákról a Lista nézetre. Ezzel a bejövő üzenetek rendezése visszakerül az iOS 18.2 előtti formájába.
Végül, van még egy észrevehető változás a bejövő üzenetek viselkedésében. Míg az "Összes levél" nézet valójában minden egyes üzenetet megmutat, a Mail alkalmazás négy új kategóriás szekciója a bejövő üzenetek további racionalizálását szolgálja. Ezt úgy érik el, hogy az azonos feladótól származó üzeneteket csoportosítják, és egy új "Összefoglaló nézetet" biztosítanak, ahogy fentebb látható. De mint az iOS 18.2 legtöbb új funkcióját, ezt a viselkedést is letilthatja, ha szeretné.
A Mail azon ritka iPhone-alkalmazások egyike, amelyek rendkívül népszerűek, mégis történelmileg nem sok frissítést kaptak az Apple-től. Az iOS 18.2 újratervezése azonban megváltoztatja ezt. Nagyon élveztem az iOS 18.2 béta verziójában az új Mail alkalmazást, de annak is örülök, hogy az Apple olyan eszközöket biztosított, amelyekkel számos változtatást letilthatunk, ha azok nem igazán működnek számunkra. Most azonban, hogy a Mail újratervezésre került az iPhone-ra, készen állok arra, hogy ezek a változások az iPadre és a Macre is eljussanak.