A Google a tegnap este megtartott, új Android rendszert is bemutató I/O konferenciáján számos információval látta el az érdeklõdõket.
A Google a tegnap este megtartott, új Android rendszert is bemutató I/O konferenciáján számos információval látta el az érdeklõdõket. A bejelentésen elhangzott, hogy a Froyo, avagy az Android 2.2 tartalmazza a világ jelenlegi leggyorsabb mobilböngészõjét. Ez a verzió, illetve ennek a pontos új funkciókat tartalmazó listája maradt eddig a legjobban titokban a megjelenésig.
A frissítések között szerepel:
- Flash 10.1 támogatás, bár egyelõre béta fázisban van, a végleges verziót júniusra várhatjuk.
- Az új V8 Javascript motor segítségével a teljesítmény megnõtt, a sok Javascriptet tartalmazó oldalak is villámgyorsan betöltenek. Szintén ennek is köszönhetõ, hogy a Froyo akár kétszer, de ötször is gyorsabb rendszer lehet mint a 2.1 Eclair. A gyorsaság másodsorban a még jobb processzorhoz való optimalizáltságnak köszönhetõ. A továbbfejlesztett memóriakezelõ segítségével az alkalmazások közötti váltás villámgyors.
- A kamera tekintetében is történtek módosítások, ilyen például a zoomolás, a vaku, a fehéregyensúly, a geotag információk, a fókusz és néhány egyéb beállítás lehetõsége, további finomítása. Videók rögzítésekor immár folyamatos fényként használható, bekapcsolva tartható a LED vaku.
- Számos felhasználó örömmel veszi majd, hogy a Froyoban már akár memóriakártyáról is lehet feltelepíteni alkalmazást, nem szükséges bemásolni a belsõ memóriába, valamint hogy a felhõ rendszernek köszönhetõen a mentések és visszaállítások akár a programok funkcióit, beállításait is elmentik.
- Mostantól hatékonyabb lesz a visszajelzés az Android Marketre fejlesztõk számára, a fagyásokról és egyéb problémákról, valamint a vadiúj autós és az éjszakai mód szinte minden programban elérhetõ lesz.
- Nem szabad megfeledkezni arról az újításról sem, hogy mobilunkat akár Wi-Fi hotspotként is használhatjuk, egyszerre maximum 8 készülékkel megosztva az internetet.
- Az új fõképernyõn dedikált gyorsikont kapott a tárcsázó, az alkalmazáskezelõ, valamint a böngészõ.
- Bluetooth-on megoszthatók a névjegyek és akár hangtárcsázásra is használható a kékfog.
- Vállalatok számára jó hír, hogy az új verziós rendszer számos Exchange szabványnak felel meg, legyen szó automatikus kapcsolatról, jelszókezelõrõl, biztonsági követelményekrõl, stb.
- A bejelentéssel egyidõben elérhetõvé is tették az Android 2.2 18 megabájtos SDK-ját a fejlesztõk számára.
Böngésszen tovább legfrissebb híreink között!