A Google házon belüli chipje ezzel a funkcióval közelebb hozhatja az 5G Pixel 6 vonalat az iPhone-hoz.
További friss mobiltelefonos hírek! Kattintson ide!
A Google azt tervezi, hogy most először saját chipsetet használ a Pixel 6 és a Pixel 6 Pro áramellátásához. A tavalyi Pixel 5 és Pixel 4a 5G egyaránt a középkategóriás Snapdragon 765/G SoC-vel voltak felszerelve. Ebben az évben viszont a Pixel 6 és a Pixel 6 Pro visszahozza a Pixel nevet a zászlóshajók közé.
Az új Whitechapel chipet (AKA GS101) a Google első házi készítésű chipkészletének hívják, a Samsung Foundry gyártja 5nm LPE alapokon. A Wffctech szerint a Google arra számít, hogy a chip csúcsteljesítményt ad a 2021-es Pixeleknek annak ellenére, hogy a chipet nem úgy tervezték, hogy versenyezzen a Snapdragon 888, a Snapdragon 888+ és a pletykák szerint következő generációs Snapdragon 895 modellekkel.
A Whitechapel chipet futtató gyártási validációs tesztből kiderül, hogy az alkatrész teljesítménye közelebb áll a Snapdragon 870-hez, mint a Snapdragon 888-hoz. Az egyik pletyka szerint azonban a Google az AI-re és a gépi tanulásra összpontosít. Ugyanez a pletyka állítja, hogy az ARM Mali-G78 GPU jól teljesít a chipen az ismert fojtás nélkül. A Google házon belüli chipje két Cortex-A78, két Cortex-A76 és három Cortex-A55 magot tartalmaz. Már spekulálnak a Whitechapel lehetséges utódjáról. Utóbbi folytatása várhatóan az AMD GPU-ját fogja használni az ARM Mali komponense helyett.
A Google által tervezett chipeknek a Google által tervezett telefonokon történő használata előreláthatóan kiváló optimalizálásokhoz vezet, amelyek fokozzák a SoC által működtetett Pixelek képességeit. Ebbe beletartozik, hogy a Google öt év Android frissítést tervez kínálni az új modellekhez. Figyelembe véve, hogy az Apple a modell utolsó értékesítésétől számított hét évig támogatja telefonjait, és egyedileg tervezi mind a chipet, mind a telefont, a Whitechapel chiptől is várhatjuk ugyanezt.
Ezen kívül a Whitechapel SoC tartalmazhat egy új, Dauntless nevű biztonsági chipet, amely felváltja az előző generációs Pixel készülékeknél használt Titan-M chipeket.