
A Gorilla Glass Victus megjelent: 2 méterről való esést is túlél, a karcállóság pedig kétszer jobb lett.
A Corning bemutatta a Gorilla Glass következő generációját, ami nem a 7-es számot kapta, ahogy az a hagyomány szerint érkezett volna, hanem Victus névre hallgat. Az új, alumínium-szilikát üveg jelentősen növeli a karcolások elleni teljesítményt, illetve a kemény felületekre eséskor keletkező ellenállást, sokkal jobban teljesített a teszteken a korábbi üvegeknél és a régebbi GG generációknál.
A tesztek során a Victus két méter magasból való esést – azaz nagyjából fejmagasságból – betonra is gond nélkül túlél. A nem Corning üvegek általában már 0.8 méter magasságnál törnek. A Gorilla Glass 5 1.6 métert is nagy eséllyel túlélt, míg a GG6 ennél is jobban védi a telefonokat, bár nem magasság, hanem sokkal inkább durvább felületek ellen.
Kattintson ide a Telefonguru legfrissebb híreiért!
A Gorilla Glass Victus nagyon jól ellenáll a karcoknak. A Knoop keménységi tesztben, amely a karcoláshoz gyémántot használ az új üveg csak elképesztően csekély karcokat szerzett 8 Newton terhelés mellett, míg egy random konkurens üveg a felénél feladta a küzdelmet.
A cikkhez kapcsolódó linkek: