A OnePlus 5T tegnap délután hivatalosan is bemutatkozott, méghozzá keretmentes, méretes megjelenítővel.
Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!
Aki fogott már OnePlus 5-öt, nagyjából ugyanazt az érzést adja az 5T is, alumínium ház, homokfúvott, ergonomikus, ívelt hátlap jellemzi, így még vékonyabbnak tűnik. A gyártó egyelőre csak a Midnight Black színben árulja majd a telefont. Az újdonság méreteit tekintve egyezik a OnePlus 5-tel, mindössze egy hajszállal magasabb és szélesebb, ami újdonság, az az, hogy a home gomb eltűnt az előlapról, a hátlapra száműzték és kör alakú lett, funkcióiból maradt az ujjlenyomat-olvasó. A karcoktól nem kell félni, kerámiából készült.
Az előlap 80.5 százalékát a 6.01 colos OLED kijelző foglalja el, ez a OnePlus 5T egyik legnagyobb újítása. Szinte teljesen keretmentes lett, 18:9 képarányt kapott, a felbontás 1080×2160 pixel. A megjelenítőt érintő újdonság még az sRGB sztenderd választhatósága a beállítások között, akárcsak a DCI-P3, amely vibrálóbb színeket biztosít, valamint van adaptív megjelenítés és Napfény is, ez utóbbi értelemszerűen fényesebb és kontrasztosabb képet biztosít a jobb olvashatóság érdekében.
A OnePlus 5T másik nagy újítása az újragondolt kamerarendszer. A OnePlus 5 volt az első a gyártó kínálatában, amely dual kamerát kapott, a júniusi készülékben egy széleslátószögű és egy telefotó lencse dolgozott, a OnePlus 5T esetében azonban mindkét, f/1.7 fényértékű kamera széleslátószögű maradt, „teleobjektív” nincs, viszont a másodlagos 20 megapixel felbontású, ezt képes négy képpontot egyesíteni a zaj csökkentése érdekében, ez pedig gyenge fényviszonyok között biztosít még jobb fotókat. A gyártó elárulta, a OnePlus 5T felismeri az alacsony fényviszonyt, ekkor vált át a másodlagos kamerára.
Joggal merül fel a kérdés, hogy mi a helyzet a portré móddal, amihez szükséges a telefotó lencse. A OnePlus 5T ezt egy okos algoritmussal szoftveresen oldja meg, ráadásul a második kamera miatt a zajszint is csökken az előd modell fotóihoz képest.
A készülék a gyártónál elsőként megkapta az arcfelismerő funkciót, amely az előlapi kamerát használja, összesen nagyjából száz apró részletből ismeri fel regisztrálás után a tulajdonost. Ez nagyjából az Apple iPhone X 3D mapping technológiájának felel meg. Némi hátrány, hogy a Face Unlock használatához be kell kapcsolni a kijelzőt és csak után oldható fel a zár, míg a hátlapi ujjlenyomat-olvasó segítségével némileg egyszerűbbnek tűnik a metódus.
A OnePlus 5T esetében az OxygenOS interfész is kapott módosításokat, a Parallel Apps-nek köszönhetően klónozhatók a programok, így akár két fiókkal is használható egy közösségi alkalmazás, mint például a Facebook vagy az Instagram. Az új Galéria áttekinthetőbb lett, a kezelőfelületen az ikonok helyett saját használható, valamint felcserélhető a mostanában használt és a vissza navigációs gomb helye, stb. Természetesen az olyan funkciók, mint az Olvasási mód, a sötét nézet és az Éjszakai szemkímélő üzemmód, a játék közben Ne zavarj opció és egyéb apró, ám annál hasznosabb lehetőségek elérhetők.
A OnePlus 5T Európában 500 és 560 eurós áron lesz megvásárolható, hardveresen minden maradt a OnePlus 5-ben megismert, így a Snapdragon 835 chipset, a 6 vagy 8 gigabájt RAM, valamint a 64 vagy 128 gigabájt tárhely.