A Microsoft tegnap este hivatalosan is lerántotta a leplet a Windows Phone 8.1 operációs rendszerrõl, amely számos új funkciót vonultat fel.
A Microsoft tegnap este hivatalosan is lerántotta a leplet a Windows Phone 8.1 operációs rendszerrõl, amely számos új funkciót vonultat fel. Az elsõ újítás Cortana, amely nem más mint egy személyes virtuális asszisztens, akárcsak az Android esetében a Google Now vagy az Apple-nél Siri. Cortana természetesen nem Google, hanem Bing alapú, segítségével diktálással beállíthatók emlékeztetõk, naptári bejegyzések, események, vele hívhatók emberek, kérhetõk információk helyekrõl, de meg tudja mondani a pontos idõt, az idõjárást, mindent, amit a konkurens asszisztensek is tudnak. A Google Now-hoz hasonlóan az elõre beállított eseményekre figyelmeztet, megtanulja, mikor utazunk munkába és haza, ezekre automatikusan rákérdez. Cortana elõször az Egyesült Államokban, Nagy-Britanniában és Kínában lesz elérhetõ és használható.
A következõ újdonság a már sokat pletykált Action Center, amely a más rendszerekbõl már ismert megoldás, az értesítési sávból lehúzható redõnyt jelenti. Ebben megtalálhatók toggle gyorsbeállító gombok, úgymint fényerõállítás, GPS, kijelzõ elforgatás, Wi-Fi, Bluetooth ki- és bekapcsolás, stb. Ezek alatt láthatók az elmulasztott események, következõ naptári bejegyzések és különféle alkalmazások értesítései.
Megújult a lezárt képernyõ, a nyitott API-nak köszönhetõen immár a fejlesztõkön múlik, hogy egy-egy app kezelhetõ-e a lezárt kijelzõn vagy sem. Szintén egy régóta várt újdonság a háttérkép megjelenése, mely a csempék hátterét képes megváltoztatni. Ez egy egyszerû, ám milliók által várt funkció, mely végre tényleg személyre szabhatóságot biztosít a WP felhasználóknak.
Itt az Internet Explorer 11 is, ez olvasó móddal, felturbózott jelszó-kezelõvel érkezik, így minden WP modellen szinkronizálhatóvá válnak egy-egy fiók jelszavai. Szintén sokak számára fontos a most megjelent InPrivate mód, mely követhetetlen böngészést tesz lehetõvé. Az IE 11 immár támogatja a WebGL-t és a YouTube által is használt HTML5 videólejátszást.
A Windows Phone 8.1 VPN és S/MIME támogatást is kapott. A Microsoft nem feledkezett meg a Sense alkalmazásokról sem, azokat feltuningolta, így jelent meg a Battery Power Sense, mely megmutatja, mely alkalmazások használják leginkább a telefon akkumulátorát, valamint beállítható akkumulátor kímélõ üzemmód is. A Wi-Fi Sense lehetõséget ad arra, hogy a Skype, Facebook és Outlook ismerõsök számára vezeték nélküli internetelérést biztosítsunk a jelszó kiadása nélkül, valamint segítségével bármikor automatikusan megkeresi és rácsatlakozik a készülék az ingyenes Wi-Fi hálózatokra.
Végre eltûntek a hardveres gombok, megváltoztak a hardveres követelmények is a rendszerhez, tehát a Windows Phone 8.1 esetében már a kijelzõn látható gombokkal kezelhetõ a mobil, ezek a megszokott Keresés, Start és Vissza funkciók. Említést érdemel a Csendes Órák funkció, ebben megadható, mettõl meddig ne csörögjön a mobil hívás, üzenet esetén, hogy ne legyen a felhasználó elérhetõ. A billentyûzet is megújult, a Wordflow névre hallgató újdonság nem tesz mást, mint Swype-szerû szövegbevitelt biztosít, így az ujjunk felemelése nélkül lehet írni, mely lényegesen gyorsabb a betûnkénti írásnál.
A Windows Phone 8.1 hónapokon belül elérhetõ lesz a támogatott készülékekre, valamint a késõ áprilisban, május elején piacra kerülõ modelleken már az új OS futhat. A Microsoft fejlesztõi számára április 10-tõl letölthetõ lesz a rendszer.
Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!