A tajvani gyártó kedden bemutatta a sokat pletykált HTC U 11-et!
Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!
2017 elején a HTC U Ultra és a HTC U Play mutatkozott be, akkor már tudni lehetett, hogy nem ezek lesznek az idei év csúcsmodelljei. A HTC 10 utódja lett az U 11 nevet kapott modell. A telefon 153.9 mm magas, 75.9 mm széles és 7.9 mm vastag, a mérlegen 169 grammot nyom. Tudáslistájában 5.5 colos, QHD felbontású Super LCD kijelző, Snapdragon 835 processzor, 4 gigabájt RAM (Ázsiában 6 gigabájt), valamint 64 (Ázsiában 128 gigabájt) belső tárhely szerepel.
Kamerából a hátlapi egy Dual Pixel, 12 megapixeles, f/1.7 fényértékű szenzor került bele, mely nevével ellentétben nem két kamerát tartalmaz, mindössze az UltraPixel harmadik generációját hívják így. Az előlapi szintén ilyen rekesszel felvértezett, ám 16 megapixeles darab lett. A szoftver támogatja Pro módban a RAW kiterjesztést, a HDR-t, a panoráma módot, a hyperlapse és a slo-mo videókat, ez utóbbit 120fps @ 1080p felbontással), valamint a 4K videók rögzítését. Maga a burkolat a mai elvárásoknak megfelelően teljesíti az IP67 szabványt, az akkumulátor pedig 3000 mAh kapacitású.
Ahogy már korábban sejteni lehetett, a HTC U 11 a régi és az új keveréke, ugyanis elölről egyértelműen a HTC 10-et idézi, a képernyő-burkolat aránya ismerős, azonban a hajlított, Gorilla Glass 5 panel védi a megjelenítőt és egyben emiatt más mégis a benyomás róla mint a HTC 10-ről. A HTC U 11 előlapja fekete, azonban a hátlap lehet piros, kék, ezüst, fehér és fekete lehet. A fém keret szint észrevételül olvasztja egybe az elő- és a hátlapi üvegeket. A modell alján mono hangszóró, C típusú USB port található, 3.5 mm-es jack dugó nincs. Jobb oldalra a szokásos bekapcsológomb és hangerőgombok kerültek, valamint az Edge Sense szenzorai.
A HTC nem adta fel azt sem, hogy az egyébként régóta híres audio rendszerét továbbfejlessze. Bár nincsenek előlapi hangszórók, a tudást Hi-Res DAC, BoomSound Hi-Fi technológia segíti, valamint rendelkezésre áll 3D Audio felvétel is. Támogatást élvez a HTC saját, USonic fülese is, amely automatikusan beállítható személyre.
A végére hagytuk a legizgalmasabbat, az Edge Sense-et, amely egy totális újdonság a gyártótól. Az Edge Sense segítségével új módon tudunk kommunikálni a telefonnal. A technológia lényege, hogy nyomásérzékeny szenzorok találhatók a HTC U 11 oldalán, ezekkel lehet funkciókat előhívni, akárcsak egy személyre szabható hardveres gomb esetében. A telefon 650 dollárba kerül a tengerentúlon, a legtöbb ország júniusban kap belőle először.