A Huawei bejelentette, hogy a vállalat neve - első anyaországi kínai cégként - felkerült a Thomson Reuters’ a világ 100 leginnovatívabb vállalatainak, a "Top 100 Global Innovators of 2014" listájára.
A Huawei bejelentette, hogy a vállalat neve - első anyaországi kínai cégként - felkerült a Thomson Reuters’ a világ 100 leginnovatívabb vállalatainak, a "Top 100 Global Innovators of 2014" listájára. A Huawei minősítése 2011-ben kezdődött, amely keretében vizsgálták a cég különböző iparágak innovációjában betöltött, az egész világra kiterjedő vezető szerepét, beleértve a vállalat szabadalmainak teljes volumenét, sikeres szabadalmainak arányát, globális szabadalmi portfólióját, és befolyását, amelyre bizonyíthatóan hivatkoznak más cégek.
A Huawei három üzletága közül egyedül csak a Fogyasztói Üzletág 2014. augusztus végéig 7 000 találmány és 1 000 design szabadalom kérelmét nyújtotta be. A vállalat aktív kutatás-fejlesztési tevékenységének eredményességét bizonyítja a közelmúltban bemutatott két prémium kategóriás okostelefon, a Huawei Ascend Mate7 és az Ascend P7 sikere is. A Huawei Ascend Mate 7 508ppi arányú ujjlenyomat-olvasója iparági elismerésben részesült. Az ujjlenyomat-olvasó lehetővé teszi felhasználói számára, hogy legalább 80 százalékkal gyorsabban feloldják a telefonjukat, mint azok a készülékek, amelyek a lassabb képernyő-végigsimításos opciót alkalmazzák. Az Ascend P7 egyéb kiemelkedő tulajdonságai mellett a kamera technológiája miatt kapott elismeréseket, főként a panoráma-szelfi készítésére is alkalmas 8MP-es 5P aszférikus lencsével felszerelt előlapi kamerájának köszönhetően.
A teljes céget tekintve a Huawei 2014 júniusáig bezáróan több mint 65 000 szabadalmi kérelmet nyújtott be Kínában, Európában és az Amerikai Egyesült Államokban. A Huawei Technologies K + F beruházásainak évente nagyjából 10 százalékát fordítja innovációs kutatásokra.