Az Apple iPhone X OLED kijelzőt kapott, így nem árt odafigyelni arra, hogy ne tudjon beégni a megjelenítő.
A kijelzők beégése nem újkeletű dolog, ám okostelefonoknál leginkább az OLED panelek megjelenése óta reális veszély. Sajnos az ezer dolláros árral sem lehet kivédeni ezt és célszerű megelőzni a bajt. Mi is az a beégés? Anno még a CRT tévéknél és monitoroknál volt először megfigyelhető, ha hosszú ideig statikus képet mutatott az adott megjelenítő, ilyenkor árnyék, szellemkép (más néven képretenció) keletkezik a megjelenített tartalom „mögött”, majd más tartalomra váltva is látható az eredeti, beégett szöveg vagy kép.
A legegyszerűbben úgy lehet megakadályozni a beégést, hogy ne mutassa a készülék sokáig ugyanazt a képet, ez leginkább az értesítési sávban és más OS-nél az alsó kezelőgomboknál problémás. A Samsung ezt úgy oldotta meg, hogy az alsó ikonok állandóan – ám szabad szem számára nem látható – mozgásban vannak.
További friss Telefongurus hírek erre!
Az Apple iPhone X-en is könnyű megakadályozni ezt az idegesítő problémát, amely soha nem javul meg, csak a kijelző csere a megoldás.
- Ne hagyjuk, hogy sokáig ugyanazt a képet mutassa a telefon, főleg az órákon át tartó navigáció használ lehet problémás vagy egy statikus képű játék használata.
- Ne hagyjuk bekapcsolva a megjelenítőt, ha nincs rá szükség, inaktiváljuk azt, mielőtt letesszük az asztalra, táskába, stb.
- Ne legyen indokolatlanul hosszú az automata képernyőlezárás ideje, a beállításokban a képernyő és fényerő résznél maximum egy percet engedélyezzünk (de inkább kevesebbet).
- Ne használjuk az iPhone X-et nagy fényerőn, mert ez leredukálja a beégéshez szükséges időt, legyen automatára kapcsolva.