Végre nem csak frissítést, hanem valódi fejlesztést és számos újdonságot kapott a Galaxy A5x széria, megjelent a Samsung Galaxy A52.
2020 nehéz év volt a mobilipar számára, a gyártóknak gyorsan alkalmazkodniuk kellett a piaci változásokhoz és a lehető legjobbat kellett kihozniuk a rossz helyzetből. Több ügyfél fordult a középkategóriás piac felé ahelyett, hogy prémium eszköz mellett döntött volna és az Android szegmensben a Galaxy A51 lett az év legsikeresebb okostelefonja a világon.
A Samsungnak látszólag nyerő recept van a kezében, a vállalat pedig most megpróbálja megismételni a Galaxy A51 sikerét a Galaxy A52 utóddal. A modell 4G és 5G változatban érkezik, de ami ennél is fontosabb: egy maroknyi csúcs tulajdonsággal büszkélkedhet, amelyek még a Galaxy A51 tulajdonosokat is rábeszélhetik a frissítésre.
A Galaxy A51 sikere a minőségének, a kiváló Infinity-O AMOLED kijelzőnek, a tisztességes kameráknak és az igényes mobil játékok, például a PUBG kezeléséhez vezethető. Ebben az évben a Samsung Galaxy A52 fejlesztése megtörtént ezeken a területeken is több másik mellett.
A Galaxy A52 kihasználja a magas frissítési gyakoriságú kijelzőt (90Hz/120Hz 4G/5G esetén), legalább 128 GB beépített tárhelyet kaptak – akár 1Tb-os microSD kártyával bővíthető! – és a nyolcmagos Snapdragon 720G/750G chipset is újdonság. Európa eközben a Galaxy A51 4G/5G modellekből az Exynos 9611/Exynos 980 lapkakészlettel kapja a telefonokat.
A Samsung új középkategóriás hőse 4500 mAh kapacitású akkumulátorral rendelkezik, 25W-os gyorstöltési képességekkel, bár továbbra is 15W-os töltőt adnak mellé, akárcsak tavaly. Az A52 Glass 3 helyett Gorilla Glass 5 kijelző védelemmel, Dolby Atmos támogatással ellátott sztereó hangszórókkal rendelkezik, és a legújabb modell a Galaxy A5x sorozat történetében (2018 után) IP67 besorolást is magáénak mondhat por- és vízálló burkolatának köszönhetően.
A Galaxy A52 egy továbbfejlesztett négykamerás összeállítást is hozott, amely áll egy 64 MP (f/1.8) autofókusszal és OIS-szel rendelkező fő érzékelőből - igen, jól olvasta –, valamint egy12MP (f/2.2) ultraszéles érzékelőből és két 5MP (f/2.4) mélység- és makro szenzorból fix autofókusszal.
Böngésszen tovább legfrissebb híreink között!
Összehasonlításképpen, a Galaxy A51 képernyője 60 Hz-re képes maximum, régebbi, kevésbé hatékony chipset dolgozik benne, alapfelszereltségben kevesebb a tárhely, lassabb (15W) a töltés, gyengébb a Gorilla Glass védelem, nincs OIS a fő kamerához, nincs IP minősítés és vitathatatlanul elavult kissé a megjelenése.
A Galaxy A52 dobozból kivéve az Android 11 alapú One UI 3.1 szoftvert futtatja és annak ellenére, hogy a Galaxy A51-et Android 11-re frissítették, a legújabb modell sokkal teljesebb élményt kínál, köszönhetően a zászlóshajókat idéző funkcióknak.
Fotózás szempontjából a Galaxy A52 gyenge fényviszonyok között készített fotói fényesebbnek tűnnek a tetra-binning technológiának köszönhetően. A telefon olyan funkciókkal is büszkélkedhet, mint az Éjszakai mód, a Pro Video mód, a 4K videofelvételi képességek, valamint az új Szórakoztató mód Snapchat szűrőkkel.
A hangot a Dolby Atmos térhatású hangja javítja és a mobiljátékok iránt rajongók a fejlett hálózati csatlakozás és az alacsonyabb késés idején élvezhetik a játékot az Advanced Game Booster segítségével. A Galaxy A52 nem csak egyszerűen egy évente kötelező frissítést jelent, hanem inkább egy igazi következő generációs középkategóriás okostelefon.
Tavaly a vállalat három nagy rendszer főverzió frissítést ígért csúcskategóriás okostelefonjaira és néhány középkategóriás készülékére, idén a Samsung kiterjeszti ezt az ígéretet a Galaxy A52, A52 5G és a Galaxy A72 készülékekre is.
A Galaxy A sorozat legújabb tagjai Király lila, Király fekete, Király fehér és Király kék árnyalatokban 15 érkeznek, Magyarországon március 17-től érhetők el. A Samsung Galaxy A52 ára 139.990 forint. Azok a felhasználók, akik 2021.03.17. (15:00) és 2021.03.25. (23:59) között vásárolják meg a Galaxy A52, Galaxy A52 5G és az A72 készülékek valamelyikét, Galaxy Buds+ vezeték nélküli fülhallgatót igényelhetnek ráadásként.