A DxOMark tesztje elég lehangoló, egy kínai zászlóshajó kamerája is jobbnak bizonyult a Galaxy S20+-énál.
Még négy kamera sem volt elég ahhoz, hogy a Samsung Galaxy S20+ felülmúlhassa a tavalyi kínai okostelefonok által kínált fotózási élményt. A nemrég kiadott Androidos csúcsmobil mélyreható áttekintésében a DxOMark a Galaxy S20+ hátsó kameráit a „rendkívül szokatlan” kategóriába sorolta, nemcsak a versenyt illetően, hanem a Samsung Galaxy S20 Ultrához képest is. A legdrágább Galaxy S20 modell szignifikánsan jobb pontszámot ért el, mint a Plus-jelöléssel ellátott modellje: a DxOMark képminőségi skáláján 118 pont helyett 122 pontot szerzett.
Noha nem kétséges, hogy a Galaxy S20+ továbbra is az egyik legjobb mobil fotós a piacon, ez észrevehetően rosszabb, mint akár a drágább testvére. Ennek eredményeként a kínai Huawei és leányvállalata, a Honor, valamint az Oppo és a Xiaomi közül legalább nyolc készülék jobb képalkotó képességeket kínál, mint a Galaxy S20+. Szomorú.
Az egyik legfontosabb különbség, amelyet a DxOMark talált, az, hogy a Galaxy S20+ részletmegtartása észrevehetően alacsonyabb a Galaxy S20 Ultráénál. Különösen észrevehető akkor, ha nem éppen ideális körülmények között fotózna az ember. Mivel nincs képessége szuper pixelek létrehozására az úgynevezett pixel-binning tech segítségével, a Samsung kevesebb részletet húz ki az alacsony megvilágítású jelenetekből, mint a Honor 30 Pro+, a Xiaomi Mi 10 Pro és a Galaxy S20 Ultra. Ha nem várunk csodákat tőle, akkor nagyjából megegyezik az Ultra minőségével több helyen, de még mindig kissé elmarad a Huawei legújabb készülékeitől.
A nagyobb zajfrekvencia kivételével a Galaxy S20+ viszonylag rosszabb részletmegtartást mutat a képek széleinél, amely sok beltéri felvétel megfigyelésekor látható. Amikor a szoftver által előállított bokehet vizsgálta, a DxOMark úgy értékelte, hogy az eszköz „szinte” ugyanolyan jó, mint a legfelső riválisai, kivéve a bosszantó hajlamát a mozgás elmosódására. A sorok között olvasva úgy tűnik, hogy a Galaxy S20+ nem bízik a 12 megapixeles 1/1,76 hüvelykes fő érzékelőjében annyira, mint az Ultra, amely egyértelműen a nagyobb, 1/1,33 hüvelykes, 108 megapixeles modulra támaszkodik. Valójában az AI-vezérelt automatikus mód általában lassabb zársebességet ad, ha átlagos vagy rosszabb megvilágítás mellett kell dolgoznia és végül (részben) elmosódott képeket készít.
Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!