Több mint 1,3 milliárd felhasználó, köztük 220 millió 5G felhasználó szokásait mutatja be az eddigi legnagyobb 5G felhasználói felmérés
Az Ericsson kutatása szerint az 5G-re váltó felhasználók több időt töltenek felhőből streamelt videojátékokkal és kiterjesztett valósággal, és kevesebbszer veszik igénybe otthonukban és máshol a wifit. Sokan ugyanakkor elégedetlenek a rendelkezésre álló alkalmazásokkal, amelyek szerintük nem használják ki eléggé az 5G nyújtotta lehetőségeket, és fontosabbnak tartják a beltéri lefedettséget még a letöltési sebességnél is.
Az Ericsson ConsumerLab felmérése rávilágít, milyen hatást gyakorol az 5G az okostelefont használókra, és hogy ezek a felhasználók mit várnak a jövőben a technológiától. A reprezentatív kutatás 1,3 milliárd felhasználó, köztük 220 millió 5G előfizető szokásait és véleményeit összesíti 26 országból, köztük az Egyesült Államokból, Kínából, Dél-Koreából és az Egyesült Királyságból.
A tanulmány egyik legfontosabb megállapítása, hogy az 5G már most új felhasználói szokások megjelenését eredményezte. A korai 5G felhasználók több időt töltenek felhőből streamelt videójátékokkal és AR-t (kiterjesztett valóság) használó alkalmazásokkal.
Az 5G felhasználók az alábbi tevékenységekre fordítottak több időt 4G-s társaikhoz képest (hetente):
- 2 órával többet felhőből streamelt játékokkal;
- 1 óra 16 perccel többet zenestreameléssel;
- 1 óra 11 perccel többet nagyfelbontású videók streamelésére;
- 1 óra 11 perccel többet virtuális valóság (VR) tartalom fogyasztásával;
- 1 órával többet élő közvetítésekkel;
- 1 órával többet 360 fokos HD videókkal;
- 1 órával többet kiterjesztett valóság (AR) tartalom fogyasztásával.
Az 5G felhasználók elégedettek a sebességgel, nagyjából 70 százalékuk azonban elégedetlen az innovatív szolgáltatások és az 5G képességeit valóban kihasználó új alkalmazások elérhetőségével. Ezenfelül 20-30 százalékkal többet is fizetnének olyan 5G előfizetésekért, amelyekben kifejezetten az 5G-re épülő extra szolgáltatások is benne vannak.
További friss Telefongurus hírek erre!
A világjárvány miatti korlátozások nagy szerepet játszottak abban, hogy az 5G korai felhasználóinak nagy része főként beltéren használta a technológiát. A beltéri lefedettség fontos az embereknek, ötből egy 5G mobilfelhasználó arról számolt be, hogy az 5G kapcsolat nyújtotta előnyök miatt kevesebbszer csatlakozik a wifire beltéren. A felhasználók kétszer fontosabbnak jelölték meg a beltéri lefedettséget, mint a sebességet vagy az akkumulátor élettartamát.
A kutatás öt ajánlást is tesz a szolgáltatók számára, melyek mentén haladva rövid és hosszútávon is jobban kielégíthetik a felhasználói igényeket:
- az 5G-vel kapcsolatos ismeretek bővítése és az 5G használat előnyeinek megismertetése;
- a bel- és kültéri 5G lefedettség egyenletes minőségének biztosítása;
- az új 5G szolgáltatások hálózati követelményeihez való alkalmazkodás;
- a felhasználók igényeire válaszoló új 5G használati módok bevezetése;
- a már meglévő és a jövőben megvalósuló használati módok elérhetőségének bővítése partnerek révén.
Jasmeet Singh Sethi, a ConsumerLab Ericsson Research elmondta: „Az 5G hálózati élményt vizsgáló eddigi kutatások, főként a hálózat sebességet és lefedettségét vizsgálták független mérésekre alapozva. Csakhogy ugyanilyen fontos annak megértése, hogy a korai 5G felhasználók miként élték meg a technológia használatát. Az Ericsson ConsumerLab öt ajánlására támaszkodva a szolgáltatók felgyorsíthatják az 5G-re váltást és kielégíthetik a felhasználói igényeket”.
A teljes felmérés ezen a linken tölthető le.