Az Apple felett lebegő iMessage trösztellenes fenyegetést mostanra eltávolították, mivel az EU úgy döntött, hogy az üzenetküldő szolgáltatásnak nincs elegendő európai felhasználója ahhoz, hogy domináns szolgáltatásnak minősüljön.
Böngésszen tovább legfrissebb híreink között!
Ez azt jelenti, hogy az Apple-nek nem kell támogatnia az üzenetküldés interoperabilitását, amely lehetővé tette volna az üzenetek küldését a versengő chat-alkalmazások között…
Az Európai Unió digitális piacokról szóló törvényének egyik eleme az üzenetküldő alkalmazások tisztességesebb versenyének biztosítása volt. Az olyan bevált üzenetküldő alkalmazások, mint az iMessage és a WhatsApp, óriási előnnyel rendelkeznek egy új üzenetküldő rendszerrel szemben – és ez a trükk, amikor felhasználókra van szükség ahhoz, hogy felhasználókat szerezzenek.
Létrehozhatná a világ legjobb üzenetküldő alkalmazását, de senki sem fogja használni, hacsak a családja és a barátai már nem használják.
Az EU megoldása erre az volt, hogy megkövetelte a domináns üzenetküldő alkalmazásokat, hogy támogassák az üzenetküldés interoperabilitását. Ezzel bárki használhatja az általa választott üzenetküldő alkalmazást, és továbbra is kommunikálhat az összes ismerősével.
Az EU egyetértett az Apple-lel abban, hogy az iMessage nem domináns
Bár az iMessage rendkívül népszerű az Egyesült Államokban, Európában ritkábban használják, ahol a WhatsApp dominál, még az iPhone felhasználók körében is. Ahhoz, hogy Európában meghatározó üzenetküldő alkalmazásnak tekintsék, az iMessage-nek több mint 45 millió havi aktív felhasználóra lett volna szüksége, és az Apple tavaly azt mondta, hogy ez nem így van.
Az EU-nak meg kellett győződnie arról, hogy az Apple állítása igaz, de tavaly év végén úgy tűnt, valószínűleg a cupertinói cég javára találnak, és ez most be is igazolódott.
A Bloomberg jelentése szerint az EU most hivatalosan az Apple javára döntött.
Az Apple Inc. iMessage és a Microsoft Corp. Bing keresőmotorja, az Edge webböngésző és a hirdetési szolgáltatás elkerüli, hogy a Big Tech platformjain szigorú, új európai uniós szabályokat korlátozzanak. Egy vizsgálat arra a következtetésre jutott, hogy a szolgáltatások nem rendelkeznek kellő erőfölénnyel ahhoz, hogy az EU digitális piacokról szóló törvénye alapján szabályozzák őket – jelentette be kedden az Európai Bizottság. Az Apple és a Microsoft a bejelentést követően külön nyilatkozatban üdvözölték a döntést.
A cikkhez kapcsolódó linkek: