Első ránézésre úgy tűnhet, hogy az új okostelefonos trendek tartósak, de néha gyorsan eltűnnek.
Például a kijelzőbe vágott kamerák normává váltak, és a jack csatlakozó eltűnése is általánossá vált. Azonban vannak olyan dizájntrendek, amelyek rövid életűek voltak, és már-már el is felejtettük őket, pedig izgalmasak voltak. Nézzük meg, hogy mi lett velük, és vajon jobb-e így!
A felugró szelfikamera
Emlékszel a motoros mechanizmusú, felugró szelfikamerákra? Az olyan telefonok, mint a 2019-es Oppo Reno még „cápauszony” formájú kamerát is kínáltak. Mások, például az Asus Zenfone 6, forgatható hátsó kamerával rendelkeztek, amely előre fordult szelfikamera funkcióhoz. A OnePlus 7 Pro-nál, egyszerűen egy kicsi, négyzet alakú kameramodul bukkant fel a telefon belsejéből.
Ez a trend azonban gyorsan eltűnt. Miért? A mechanikus megoldások sérülékenyek, és a gyártóknak is drágább előállítani őket. A felhasználók inkább elfogadják a kijelzőkbe vágott kamerákat, amelyek olcsóbbak és megbízhatóbbak.
A beépített gamepaddal rendelkező gamer telefon
A Sony Xperia Play (2011) és a Nokia N-Gage (2003) telefonként és hordozható játékkonzolként is funkcionált. Az Xperia Play különösen érdekes volt a kicsúsztatható gamepad mechanizmusával. Ez a trend nem tudott igazán teret nyerni, mivel a hordozható játék akkoriban még újdonság volt, és az érintőképernyős okostelefonok gyorsan átvették az uralmat. Manapság a Steam Deck és más modern eszközök jelentik a hordozható játék normáját.
A modern billentyűzetes telefon
A BlackBerry Passport és a Key2 modellek próbálták újjáéleszteni a fizikai billentyűzet trendjét, de nem értek el komoly sikereket. Bár egyesek még mindig vonzónak találják a koncepciót, a felhasználók többsége elégedett az érintőképernyős gépeléssel, ami gyorsabb és kényelmesebb.
A széles kijelzős telefonok
A Xiaomi Mi Max 2 (2017) volt az egyik utolsó telefon, amely 16:9 képarányú kijelzővel érkezett. Ma szinte minden telefon keskenyebb és hosszabb képernyőkkel rendelkezik, mint például a 19.5:9 arány. Bár a széles kijelzők jobb élményt nyújtottak videónézéshez, a keskenyebb formátum praktikusabb, mivel könnyebb egy kézzel használni.
A hajlított kijelzős telefon
A Samsung Galaxy S6 Edge (2015) idején népszerűek voltak a hajlított kijelzők, amelyek innovatívnak és látványosnak tűntek. Azonban gyakorlati előnyt nem nyújtottak, és a sérülékenységük miatt sokan a sík kijelzőket részesítik előnyben.
A 3D kijelzős telefon
Az Amazon Fire Phone (2014) számos arckövető kamerát tartalmazott a 3D kijelzős élmény érdekében, de ez a trend gyorsan elbukott. Túl drága és felesleges volt, és az Amazon sem folytatta a telefonos kísérletezést.
A gördíthető telefon (koncepció)
Az LG Rollable koncepciótelefonja (2021) sokakat izgatott, de soha nem került piacra, mivel az LG kiszállt az okostelefon-piacról. Bár a hajtogatható telefonok ma népszerűek, a gördíthető telefonok még váratnak magukra.
Használod valamelyiket? Ezek az egykori trendek emlékeztetnek arra, hogy az innováció izgalmas, de nem mindig praktikus vagy fenntartható. Te melyik trendet próbálnád ki újra, ha lehetőséged lenne rá?
Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!