A zárolási képernyő gyakran csak egy kapunak tűnik, amely elválasztja a telefonodat a tényleges használattól.
További friss Telefongurus hírek erre!
Átlagos felhasználóként talán csak az időt vagy az értesítéseket nézed rajta, mielőtt elmerülnél a mobilod alkalmazásaiban. De manapság a zárolási képernyő ennél sokkal többet kínálhat – időjárás-előrejelzéseket, naptári eseményeket, zenevezérlést, vagy akár a házikedvenced fotóját.
Az egyik legnagyobb lehetőség, amit a zárolási képernyő kínál, a gyorsparancsok használata. Ma már szinte minden okostelefon támogatja a zárolási képernyőn található gyorsparancsokat, amelyek általában a kijelző bal alsó és jobb alsó sarkában helyezkednek el.
Például a Pixel 9 Pro készülékemen bal oldalon a kamerát, jobb oldalon pedig a Google Home-ot nyitom meg. Az iPhone 16 Pro Max esetében a Shazam dalfelismerője és szintén a Google Home szerepel a gyorsparancsok között. Ezek a beállítások megkönnyítik és gyorsabbá teszik a telefon használatát, anélkül, hogy mélyebben bele kellene merülnöm az alkalmazásokba.
A Samsung, a OnePlus, és a Motorola is támogatja a zárolási képernyő gyorsparancsait, bár mindegyik gyártónak megvannak a maga egyedi megoldásai. Néhol hosszú nyomással, máshol ikonhúzással aktiválhatók ezek a parancsok. Népszerű lehetőségek közé tartozik a zseblámpa bekapcsolása vagy a ne zavarjanak mód aktiválása.
A gyorsparancsok hasznosabbak lehetnek, mint például a zárolási képernyőn található widgetek. Ezek eszközként használhatóbbá teszik a telefonodat, és időt spórolnak meg, ha például gyorsan kell elindítani egy funkciót.
Te milyen gyorsparancsokat használsz? A legtöbb Android-telefon lehetőséget kínál a személyre szabott gyorsparancsokra. Te például kamerát, zseblámpát, pénztárcát, okosotthon-vezérlést állítottál be? Vagy éppen harmadik féltől származó alkalmazásokat használsz erre? Ha nem használsz gyorsparancsokat, érdekelne, miért döntöttél így.